Peking za unapredjenje odnosa sa Vašingtonom

Izvor: NaDlanu.com, 06.Mar.2012, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Peking za unapredjenje odnosa sa Vašingtonom

PEKING, 6. marta 2012. (Beta-AP) - Kineski ministar spoljnih poslova Jang Dječi izjavio je u utorak da Peking i Vašington moraju da izgrade veće medjusobno poverenje, kao i da SAD treba da poštuju kineske interese u odnosu prema Tajvanu i Tibetu.

PEKING, 6. marta 2012. (Beta-AP) - Kineski ministar spoljnih poslova Jang Dječi izjavio je u utorak da Peking i Vašington moraju da izgrade veće medjusobno poverenje, >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << kao i da SAD treba da poštuju kineske interese u odnosu prema Tajvanu i Tibetu.Na konferenciji za novinare na marginama godišnjeg zasedanja Narodne skupštine, Jang je kazao da, uprkos razlikama, odnosi Kine i SAD idu uzlaznom putanjom i da je ključ njihovog napretka vodjenje računa o medjusobnim interesima."Američka strana mora da ispuni svoje obaveze i da na odgovarajući način pristupa temama Tajvana i Tibeta koje su vezane za ključne interese Kine", rekao je kineski ministar.Jangova izjava svedoči o tome da pitanja Tibeta i Tajvana i dalje stoje kao prepreka izmedju dve zemlje, uz nedavni otpor Pekinga medjunarodnoj akciji protiv Irana i Sirije.

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.