Izvor: B92, 24.Dec.2015, 16:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na Zapadnoj obali ubijena četvorica Palestinaca
Jerusalim -- Na Zapadnoj obali danas su ubijena četvorica Palestinaca, od kojih su trojica prethodno izvela napade na izraelske vojnike.
To su najnoviji napadi u talasu obnovljenog izraelsko-palestinskog nasilja, dok se stotine hrišćana danas okuplja u Vitlejemu, mestu Hristovog rođenja, da proslavi Badnje veče.
Izraelske vlasti su saopštile da su u odvojenim incidentima trojica Palestinaca ubijena pošto su napali ili pokušali da napadnu Izraelce.
Portparol >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << policije izjavio je da je jedan napadač nožem povredio dva čuvara u industrijkoj zoni, a da su ga zatim oni ubili vatrernim oružjem. U drugom napadu lakše je povređen jedan vojnik.
Četvrti Palestinac je ubijen u sukobu s izraelskom vojskom u izbegličkom kampu, saopštio je direktor bolnice u Ramali.
U gotovo svakodnevnim napadima u prethodna tri meseca Palestinci su ubili 20 Izraelaca i američkog studenta. Izraelci su ubili 124 Palestinca, od kojih su 85 prethodno napali Izraelce, a ostali su poginuli u sukobima s vojskom.
Izrael navodi da je talas nasilja pokrenut palestinskom kampanjom laži i podsticanjem napada u blizini svetih mesta u Jerusalimu. Palestinci su odgovorili da je nasilje posledica frustracija zbog skoro poluvekovne okupacije.





