Četiri Palestinca ubijena na Zapadnoj obali

Izvor: RTS, 24.Dec.2015, 17:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četiri Palestinca ubijena na Zapadnoj obali

Na Zapadnoj obali ubijena su četiri Palestinca, od kojih su trojica prethodno izvela napade na izraelske vojnike.
Izraelske vlasti su saopštile da su u odvojenim incidentima trojica Palestinaca ubijena pošto su napali ili pokušali da napadnu Izraelce.

Portparol policije izjavio je da je jedan napadač nožem povredio dva čuvara u industrijkoj zoni, a da su ga zatim oni ubili vatrernim oružjem. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << U drugom napadu lakše je povređen jedan vojnik.
Četvrti Palestinac je ubijen u sukobu s izraelskom vojskom u izbegličkom kampu, saopštio je direktor bolnice u Ramali.
To su najnoviji napadi u talasu obnovljenog izraelsko-palestinskog nasilja, dok se stotine hrišćana danas okuplja u Vitlejemu, mestu Hristovog rođenja, da proslavi Badnje veče. 
U gotovo svakodnevnim napadima u prethodna tri meseca Palestinci su ubili 20 Izraelaca i američkog studenta. Izraelci su ubili 124 Palestinca, od kojih su 85 prethodno napali Izraelce, a ostali su poginuli u sukobima s vojskom.
Izrael navodi da je talas nasilja pokrenut palestinskom kampanjom laži i podsticanjem napada u blizini svetih mesta u Jerusalimu. Palestinci su odgovorili da je nasilje posledica frustracija zbog skoro poluvekovne okupacije.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.