Izvor: Blic, 11.Nov.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva: Južna Osetija kao Kosovo

Moskva: Južna Osetija kao Kosovo

Odnosi Rusije i Gruzije ponovo će se naći u centru pažnje ovog vikenda kada se u nedelju u otcepljenom gruzijskom regionu Južnoj Osetiji organizuje referendum o nezavisnosti i pripajanju Rusiji.

Zvanična Moskva je Tbilisiju prošlog meseca uvela sankcije nakon hapšenja četvorice ruskih oficira optuženih za špijunažu. 'Ishod konflikta između Gruzije i njenih otcepljenih regiona zavisiće od toga kako Zapad bude rešio zahtev >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Kosova da dobije nezavisnost od Srbije', rekao je Sergej Ivanov, ministar odbrane Rusije .

Stav Moskve je da, ako zapadne zemlje priznaju nezavisnost Kosova, onda i Južna Osetija i Abhazija, moraju dobiti nezavisnost od Gruzije.

Gruzija tvrdi da Rusija želi da anketira otcepljene regiona u kojima većinu čini rusko stanovništvo. Ruski šef diplomatije Sergaj Lavrov upozorio je vlasti u Tbilisiju da moraju da prekinu sve 'akcije protiv vlasti u Južnoj Osetiji i Abhaziji ukoliko žele da normalizuju odnose sa Rusijom'.

A. P.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.