Iran: 1.600 kandidata na predsedničkim izborima

Izvor: Blic, 16.Apr.2017, 00:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iran: 1.600 kandidata na predsedničkim izborima

Više od 1.600 kandidata prijavilo se za učešće na predsedničkim izborima u Iranu 19. maja ali se očekuje da nadležne vlasti u naredne dve nedelje znatno odbace veliki broj prijava kako bi u trku ušlo svega nekoliko ljudi.

Rok za prijavu kandidata istekao je juče, navodi AFP i dodaje da je među prijavljenima više od 130 žena, mada nijednoj nikad nije bilo dozvoljeno da učestvuje na predsedničkim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << izborima.

Među najpoznatijim ličnostima koje su podnele kandidaturu su aktuelni predsednik Hasan Rohani, Ebrahim Raisi, tvrdokorni sudija i klerik blizak vrhovnom lideru Ajatolu Ali Hameniju, bivši predsednik Mahmud Ahmadinežad, njegov saradnik Hamid Bagaž, kao i gradonačelnik Teherana Bager Galibaf.
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.