Grčka: Nastavljamo i bez Stros Kana

Izvor: B92, 16.Maj.2011, 09:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka: Nastavljamo i bez Stros Kana

Atina -- Grčka vlada saopštila da nastavlja sprovođenje ekonomskih reformi uprkos hapšenju direktora MMF-a Dominika Stros-Kana, po optužbi za seksualni napad.

Da nije uhapšen, Stros Kan bi se danas sastao sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel s kojom bi razgovarao o dužničkoj krizi Grčke.

Ova vest, koja je odjeknula kao bomba, mogla >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bi da dodatno zakomplikuje drugu tranšu pomoći Grčkoj i rešavanje dužničke krize u evrozoni - što su potezi za koje se Stros Kan aktivno zalagao.

"Grčka će bez problema nastaviti sa implementacijom programa ekonomskog oporavka kako bi izvukla državu iz (dužničke) krize", saopštio je portparol grčke vlade Jorgos Petalotis, a preneo AFP.

Petalotis je istakao da grčka vlada deluje na "institucionalni način", sugerišući da sarađuje sa međunarodnim institucijama ne obraćajući pažnju na privatan život zaposlenih u njima.

Stros Kan, koji je imao ključnu ulogu, zajedno sa Evropskom unijom, u sastavljanju prvog paketa pomoći za Grčku od 110 milijardi evra prošle godine, trebalo je danas da se sastane sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, sa kojom bi razgovarao o dodatnom planu pomoći za Grčku.

Ministri 17 država članica evrozone i ministri finansija EU trebalo bi da razgovaraju o Grčkoj na dvodnevnom sastanku, koji sutra počinje u Briselu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.