Ružić: Sa SNS-om o beogradskim izborima

Izvor: RTS, 08.Nov.2017, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ružić: Sa SNS-om o beogradskim izborima

SPS će sa strateškim partnerom, SNS-om doneti odluku o načinu učešća na beogradskim izborima, rekao je potpredsednik te stranke Branko Ružić. Naveo da socijalisti očekuju da će se ti izbori održati u prvom kvartalu 2018. godine.
"SPS će igrati veoma značajnu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ulogu na izborima za Skupštinu grada Beograda, očekujemo da ti izbori budu u prvom kvartalu iduće godine i ono što je sigurno, to je da postoje dva moguća modela našeg učešća na ovim izborima" rekao je Ružić Tanjugu.

Jedan model je, precizira Ružić, pre svega saradnja sa strateškim partnerom SNS-om u pogledu formatiranja praktično kadrovske liste koja će odneti pobedu u Beogradu. 
Drugi je samostalni nastup koji takođe, navodi, zajedno sa strateškim koalicionim partnerom JS, u Beogradu može u velikoj meri da poprimi visok stepen značaja imajući u vidu da SPS i JS imaju kredibilno utemeljenje u biračkom telu Beograda.
"Odluka će biti doneta u dogovoru i konsultacijama rukovodstava SPS-a i SNS-a pre svega vodeći računa o tome da rezultat mora biti dominanta pobeda koja jeste za očekivati imajući u vidu šta je sve u Beogradu urađeno u prethodne tri godine u čemu je SPS participirala na pravi način" precizirao je Ružić.
Na pitanje u vezi eventualnog samostalnog nastupa Ružić kaže da SPS ima "plejadu asova u političkom smislu" koji mogu biti kandidati za prvog čoveka Beograda izdvojivši imena Aleksandra Antića i Milutina Mrkonjića.
"U svakom slučaju ono što je srž našeg učešća na ovim izborima i što je osnovni cilj to je da se zajedno sa SNS odnese jedna veličanstvena pobeda, ali pre svega u interesu Beograđanki i Beograđana" podvukao je on.
Komentarišući neke napise u medijima da je i SDPS koji vodi Rasim Ljajić mogući koalicioni partner u slučaju samostalnog izlaska na izbore, ponovio je da još nema jasnog pristupa SPS tim izborima i svim radnjama koje tome prethode. Dodao da su socijalisti, u odnosu na strateški dogovor sa SNS, otvoreni za razgovor i sa drugim političkim opcijama, ali da je sigurno, da će JS biti sa njima sigurno.
"A u odnosu na taj strateški dogovor sa SNS videćemo da li postoje neki nijansirani modeli koji svakako treba da doprinesu pobedi na ovim izborima. Stranka gospodina Ljajića je svakako kredibilna, utemeljena u biračkom telu, i mislim da je ideološki veoma bliska SPS tako da što se tiče saradnje sa njima, mi smo tu saradnju već imali u ranijim izbornim cilkusima, bilo u Vojvodini ili na lokalu i to ne bi bila neka novotarija nego samo jedan veći stepen kvaliteta koji se nudi Beograđanima i Beograđankama" rekao je Ružić.
Kada je reč o eventualnim vanrednim parlamentranim izborima Ružić ističe da je to veoma važna politička tema koja se još uvek na zvaničnim mestima nije razmatrala.
"Smatram da je preuranjeno o tome govoriti, ali u svakom slučaju SPS nikada nije bežala od bilo kog izbornog ciklusa, pa ni od parlamentarnih izbora ukoliko se ukaže potreba da do njih dođe. Za sada ta potreba u političkom smislu zaista ne postoji imajući u vidu da je parlamentarna većina neprikosnoveno prisutna u Narodnoj skupštini, ali u svakom slučaju videćemo kako ćemo pristupiti svim tim izbornim ciklusima i na koji način izvojevati pobedu za građane Beograda i Srbije" zaključio je Ružić.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Ružić: Beogradski izbori početkom 2018, SPS ima dva modela izlaska

Izvor: Blic, 08.Nov.2017

SPS će sa strateškim partnerom SNS doneti odluku o načinu učešća na beogradskim izborima. Socijalisti očekuju da će se oni održati u prvom kvartalu 2018. godine, kaže potpredsednik SPS Branko Ružić...- SPS će igrati veoma značajnu ulogu na izborima za Skupštinu grada Beograda, očekujemo...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.