Predsedništvo SNS-a o rekonstrukciji

Izvor: RTS, 13.Jul.2013, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsedništvo SNS-a o rekonstrukciji

Na sednici Predsedništva SNS-a razmatrana kadrovska rešenja za predstojeću rekonstrukciju Vlade, kao i dosadašnji učinak ministara te stranke.

15.53 - Na sednici Glavnog odbora SNS-a u subotu 20. jula biće doneta odluka o rekonstrukciji sistema izvršne vlasti, rekao Vučić.

15.40 - Završena sednica, očekuje se obraćanje Aleksandra Vučića novinarima. 

11.02 - Očekuje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se da na sednici partijski vrh predloži kandidata za šefa pregovaračkog tima sa EU, javlja izveštač RTS-a. 

10.07 - Počela sednica Predsedništva SNS-a. Aleksandar Vučić ušao u sedište stranke, javlja izveštač RTS-a. 

Predsedništvo Srpske napredne stranke zasedalo je u sedištu stranke, a na sednici su vođeni razgovori o kadrovskim rešenjima za predstojeću rekonstrukciju vlade i učinku ministara te stranke.

Sednici su prusustvovali članovi predsedništva SNS, među kojima su i lider stranke Aleksandar Vučić, ministri pravde Nikola Selaković, energetike Zorana Mihajlović, kulture Bratislav Petković, kao i ministar prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja Milan Bačević i gradonačelnici Novog Sada i Krušvca, Miloš Vučević i Bratislav Gašić, koji je i potpredsednik SNS-a.

Gostujući u Dnevniku RTS-a uoči sednice, potpredsednik SNS-a Bratislav Gašić rekao je da niko nije dobio fotelju u nasleđe i da svako treba da preuzme odgovornost za svoj rad.

Iako ministri za sada uglavnom poručuju da su spremni na to da njihov rad bude ocenjivan, ali i da su zadovoljni kako su u proteklom periodu radili, lider naprednjaka Aleksandar Vučić ukazao je da će rekonstrukcija biti temeljna i ozbiljna u toj meri da će postaviti standard za sve buduće vlade.

Vučić je upozorio da je teško pronaći one koji će priznati da nisu dobro radili i da je zbog toga neophodno da se postave objektivni kriterijumi za ocenu rada ministara i istovremeno istakao da očekuje napornu sednicu Predsedništva.

Premijer Ivica Dačić rekao je da bi do 14. jula trebalo da budu utvrđeni programski ciljevi i principi na kojima će počivati rekonstruisana vlada, a do 21. jula poznata i kadrovska rešenja.

Prema ranijim izjavama ministara i drugih aktera, do sada nije bilo razgovora o promeni koalicionog sporazuma.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.