Zvezda pobedom nad Javorom počela odbranu titule

Izvor: RTS, 20.Jul.2019, 19:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda – Javor 2:0 (2:0). Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu Javora i sigurnim trijumfom počeli odbranu titule u Linglong Superligi. Jovičić načeo protivnika, Ben sa bele tačke postavio konačan rezultat. Gosti celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje, ali su odoleli napadima crveno-belih.
Nisu crveno-beli blistali u prvoj utakmici u Linglong šampionatu Srbije, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali su zabeležili trijumf nad Javorom od 2:0 i prva tri boda.

Izabranici Vladana Milojevića vidljivo su mislima već bili u duelu sa Helsinkijem, a dva pogotka u prvom poluvremenu bila su ima dovoljna za prvu pobedu i miran sam pred utakmicu sa šampionom Finske.
Javor je tokom većeg dela susreta bio izjednačen rival sa šampionom Srbije, čak i u drugom poluvremenu koje su igrali sa igračem manje zbog isključenja Đerića.
Zvezda je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu. Branko Jovičić je postigao lep pogodak u 28. minutu, da bi u finišu prvog dela Đerić skrivio penal i dobio drugi žuti karton. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ben i postavio konačan rezultat.
U nastavku nije bilo mnogo igre. Zvezda je napadala, ali bez previše žara, dok je Javor odlično odradio odbrambene zadatke.
Meč je obeležio i vatromet navijača Crvene zvezde na početku drugog poluvremena.
Rezultati i parovi prvog kola:
Spartak - Rad 2:1 (Obradović 66, Vidaković 80 - Trifunović 45+3 penal)
Crvena zvezda - Javor 2:0 (Jovičić 28, Ben 43. penal)
Mladost - Radnik 2:1 (Pavlović 71 penal, Radivojević 88 - Zanoski 16)
Čukarički - Napredak 1:0 (Stojanović 42)
Vojvodina - Mačva 3:1 (Matić 50, 51, Gemović 90+3 - Stevanović 79)
Petak:
Voždovac - TSC 1:2 (Stojčev 70 - Tomanović 55, Silađi 75)
Inđija - Partizan (18 sati)
Radnički Niš - Proleter (20)
Ovako je protekao dan u Superligi:
21.55 – Kraj i u Beogradu, Zvezda je savladala Javor sa 2:0.
21.54 – Završeni su ostali mečevi: Čukarički – Napredak 1:0, Mladost – Radnik 2:1 i Vojvodina – Mačva 3:1.
21.53 – Istekao je 90. minut, igraće se još tri minuta nadoknade.
21.30 – Gotovo ništa nismo videli u nastavku meča. Zvezda je zadovoljna sigurnim vođstvom, dok igrači Javora, uprkos činjenici da imaju čoveka manje na terenu, sasvim solidno odrađuju defanzivni deo posla.
21.08 – Vatromet navijača Zvezde na severnoj tribini stadiona prekinuo je nakratko meč.
21.07 – Nastavljen je meč na stadionu "Rajko Mitić".
20.49 – Pauza i na ostalim utakmicama: Čukarički – Napredak 1:0, Mladost – Radnik 0:1 i Vojvodina – Mačva 0:0.
20.48 – Poluvreme, Zvezda – Javor 2:0.
20.47 – GOL! Ben je siguran izvođač najstrože kazne, Zvezda u finišu prvog dela dolazi do prednosti od 2:0.
20.45 – Penal za Zvezdu, Đerić je srušio Bena. Istovremeno, Javor ostaje sa igračem manje na terenu, pošto je to druga opomena za desnog beka tima iz Ivanjice.
20.40 – Velika prilika za Bena, koji obilazi golmana Jevrića, ali odlazi suviše ukoso i šutira neprecizno ka golu Javora.
20.30 – GOL! Zvezda od 28. minuta vodi sa 1:0, lepim pogotkom Branka Jovičića.

20.15 – Preti Javor posle prekida, Borjan na pravom mestu.
20.08 – Zvezda napada od prvog minuta, Marin u petom pokušava – neprecizno.
20.03 – Počele su susreti u Bačkoj Palanci, Lučanima i Banovom brdu.
20.02 – Počeo je meč u Beogradu.
19.53 – Završena je prva utakmica današnjeg programa, Spartak je, posle preokreta, savladao ekipu Rada sa 2:1.
Gosti su poveli u Subotici golom Trifunovića sa bele tačke u poslednjim trenucima prvog poluvremena, da bi Spartak u nastavku došao do prva tri boda pogocima Obradovića i Vidakovića.
19.10 – Poznati su sastavi timova za meč na stadionu "Rajko Mitić":
Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Žander, Jovičić, Ivanić, Ben, Jevtović, Marin i Pavkov;
Javor: Jevrić, Đerić, Kolaković, Amanović, Jevremović, Piščević, Kuveljić, Dolmagić, Petković, Marković i Mrkaić.