Izvor: Sportski Žurnal, 11.Okt.2013, 00:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Živković ulazi u istoriju nacionalnog tima
Andrija Živković bi na današnjoj utakmici protiv Japana mogao da postane najmlađi debitant u istoriji naše reprezentacije.
Ukoliko mu selektor Siniša Mihajlović pruži šansu Partizanov vunderkind srušiće rekord Mitra Mrkele star skoro 31 godinu.
Sadašnji pomoćnik direktora mlađih reprezentativnih selekcija prvi meč odigrao je 17. novembra 1982. sa tačno 17 godina i 130 dana.
Živković danas ima isto godina, ali je 50 dana mlađi. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Dakle, i u slučaju da ne dobije priliku biće još vremena da mladi vezista uđe u istoriju.
Andrija Živković je do proletos bio kapiten kadetske reprezentacije, sada je član omladinske selekcije. Prošlog meseca bio je pozvan u mladi državni tim, ali nije dobio priliku da debituje.
Proletos je odigrao prvi meč za seniorski tim Partizana, a od druge polovine avgusta je standardni prvotimac i najbolji strelac u ovoj sezoni.
Nastavak na Sportski Žurnal...
Sve spremno za Stankovićev oproštaj
Izvor: Sportal.rs, 11.Okt.2013
Dugogodišnji kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Stanković oprostiće se od nacionalnog tima na prijateljskoj utakmici protiv Japana.








