Vinjales pobedio u Asenu

Izvor: Sportske.net, 30.Jun.2019, 17:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozač Jamahe Maverik Vinjales pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Holandije u Asenu.

Vinjales je ostvario prvu pobedu u sezoni, a šestu u karijeri. On je trku završio rezultatom 40 minuta, 55,415 sekundi.

Drugo mesto zauzeo je vodeći u generalnom plasmanu vozač Honde Mark Markes sa zaostatkom od 4,854 sekunde, dok je treći kroz cilj prošao Fabio Kvartararo iz Jamahe sa 9,738 sekundi zaostatka.

Markes je uvećao prednost u generalnom >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << plasmanu u odnosu na Andreu Dovicioza iz Dukatija, koji je današnju trku završio na četvrtom mestu.

Naredna, deveta trka u šampionatu na programu je 7. jula za Veliku nagradu Nemačke.