Izvor: Piplmetar.rs, 17.Apr.2023, 00:30

Valjadolid potopio „podmornicu“, Čukvueze promašio „nemoguće“!

Fudbaleri Valjadolida savladali su Viljareal na gostovanju sa 2:1 u meču 29. kola španske Primere.
Gosti su neočekivano poveli vće u drugom minutu., kada je asistenciju Larina u gol pretvorio Selim Amala.
Valjadolid je udvostručio prednost u 34. minutu nakon sjajnog solo prodora i pogotka Džavada El Jamika.
Ogromnu šansu da smanji prednost gostiju imao je ofanzivac Viljareala Čukvueze koji je zaobišao golmana Valjadolida Masipa, ali je uspeo da sa pet metara promaši >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << prazan gol.
— Edgar (@edgaarpg) April 15, 2023

Viljareal je prepolovio zaostatak preko Kapua u 74. minutu, ali je njegovom golu prethodio očigigledan faul Čukvuezea nad El Jamikom u šesnaestercu Valjadolida, ipk VAR se nije oglasio. Tada je pobesneo trener gostiju Paulo Pecolano koji je dobio crveni karton.
Gosti su do kraja susreta sačuvali prednost i zasluženo stigli do trijumfa.
Viljareal je nakon ovog poraza na petom mestu prvenstvene tabele sa 47 bodova, dok je Valjadolid 14. i ima 32 boda.