Izvor: RTS, 06.Mar.2022, 21:01

Trijumf Barselone posle preokreta protiv Elčea, Atletiko bolji od Elčea

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Elčea sa 2:1 u meču 27. kola španske La Lige. U derbiju kola Atletiko Madrid kao gost savladao Betis u Sevilji sa 3:1.
Fidel je doveo domaći tim u vođstvo u 44. minutu susreta.

Igrao se 15. minut nastavka kada je Feran Tores postigao gol za katalonsku ekipu (svoj treći po dolasku iz Mančester Sitija), a prednost Barseloni doneo je Memfis Depaj u 84. minutu iz jedanaesterca.
Naredni protivnik Barsleone >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Osasuna, koja pre toga igra sa Galatasarajem u Ligi Evrope.
U nedelju je Kadiz savladao Rajo Valjekano sa 2:0, dok je Selta, u sjajnom meču, pobedila Majorku sa 4:3.
Gol za Atletiko Madrid na samom početku meča sa Betisom (igrao se drugi minut) postigao je Žoao Feliks. Kristijan Teljo je izjednačio u nadoknadi vremena prvog dela.
Međutim, Feliks je u 61. minutu postigao još jedan gol, da bi Lemar postavio konačan rezultat u 80. minutu.