Tri od tri za Hrvatsku, pobeđena i Crna Gora

Izvor: B92, 04.Sep.2017, 16:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacija Hrvatske pobedila je Crnu Goru sa 76:72 u trećem kolu grupe C Evropskog prvenstva u Rumuniji, Finskoj, Turskoj i Izraelu.

Izabranici Aleksandra Petrovića vodili su tokom svih 40 minuta utakmice, međutim pred kraj im je pala koncetracija što su Crnogorci iskoristili.

Ipak, ekipa Bogdana Tanjevića nije uspela da napravi veliki preokret, a šut za izjednačenje na 20 sekundi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do kraja promašio je Nikola Ivanović.

"Kockasti" su tokom celog meča igrali znatno bolje, ali je ekipa Crne Gore uvek pronalazila način da se vrati u meč. U prvom poluvremenu glavni pokretač Crnogoraca bio je Dubljević, a u nastavku to je bio Rajs.

Međutim, Bogdanović i Šarić su bili najzaslužniji zašto tim selektora Tanjevića nikada nije došao do prednosti. Hrvati su u završnici zakomplikovali, ali Ivanović nije pogodio najvažniji šut na meču.

Usledila su slobodna bacanja, a Šarić je bio precizan, pa je meč završen rezultatom 76:72 za Hrvatsku.

Hrvatska je ovako ostvarila i treću pobedu na šampionatu, dok su Crnogorci upisali drugi poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bojan Bogdanović sa 23 poena, dok je Dario Šarić ubacio 14. Dobar je bio i Marko Tomas, koji je utakmicu završio sa 9 poena i šest skokova.

Kod Crne Gore, Tajris Rajs je postigao 22 poena, a Bojan Dubljević je imao učinak od 17 poena i 11 skokova. Nikola Vučević je ubacio 12 poena.

1. Hrvatska 3 3 0 0 0 217:188 6

2. Španija 2 2 0 0 0 192:116 4

3. Crna Gora 3 1 0 0 2 204:223 4

4. Mađarska 3 1 0 0 2 191:212 4

5. Češka Republika 3 1 0 0 2 212:246 4

6. Rumunija 2 0 0 0 2 126:157 2

40' Novi koš Tajrisa Rajsa za samo -1. Hrvati su pogubljeni u napadu, što Crnogorci koriste u ovim trenucima utakmice. Reprezentacija Crne Gore nije uspela da iskoristi napad. Za izjednačenje je promašio Nikola Ivanović. Do kraja meča, nije bilo uzbuđenja pa je Hrvatska zasluženo slavila.

39' Crna Gora se ne predaje, a sve zahvbaljujući Tajrisu Rajsu, koji je pogodio šest uzastopnih poena. Prvo 3+1, a potom i dva slobodna. Eto drame u Klužu, 70:73.

38' Posle pogotka Nikole Vučevića 64:71, usledila je sjajna asistencija Šarića za Planinića, 64:73.

36' Međutim, trojkom Nikole Ivanovića, a potom i košem Bojana Dubljevića, Crna Gora smanjuje na samo -6, 62:68. Ipak, Roko Leni Ukić pogađa mnogo važnu trojku za Hrvatsku, 71:62.

35' Bojan Bogdanović pogađa prve poene u drugom poluvremenu, 57:66. Igrač Indijane ponovo pogađa i sada je +11 za Hrvatsku.

33' Nikola Pavlićević pogađa za dva poena i prednost je sad samo -7, 57:64. Petrović je bio primoran da zatraži tajm-aut.

32' Na drugoj strani pogađa Rajs za tri poena i zaostatak Crnogoraca iznosi -9, 55:64.

31' Dragan Bender pogađa za dva poena, pa je prednost Hrvata ponovo +10, 64:52.

30' Posle pogotka Luke Žorića, 62:51, Tajris Rajs je ubacio oba slobodna bacanja, pa se pred poslednju deonicu ulazi sa rezultatom, 62:52 za Hrvatsku.

29' Nemanja Đurišić pogađa za tri poena i smanjuje zaostatak, koji je po prvi pu u trećoj četvrtini jednocifren, 50:58. Dario Šarić precizan je sa linije za slobodna bacanja, pa je na semaforu ponovo dvocifrena prednost, 60:50.

27' Probudio se naturalizovani Amerikanac u sastavu Hrvatske koji pogađa za dva poena i razlika je ponovo -10, 47:57.

25' Dario Šarić pogađa sa poludistance za +12 Hrvatske, a onda na drugoj strani Vučević iz "fadeaway" smanjuje na 43:53.

24' Igra se veoma brzo u nastavku utakmice. Tajris Rajs se probudio i pogodio šesti poen u ovoj četvrtini, 41:51. Prethodno je koš dao Nikola Vučević.

22' Tajris Rajs pogađa za dva poena, ali opet Hrvatska pogađa za tri poena, ovoga puta strelac Marko Tomas, 49:35.

21' Nikola Vučević otvara drugo poluvreme pogotkom, 33:43. U narednom napadu Roko Leni Ukić pogađa za tri poena, 46:33.

20' Bojan Bogdanović postiže svoj čak dvadeseti poen, a potom i Planinić pogađa posle ofaznivnog skoka za +12, 43:31. Ovim rezultatom odlazi se na pauzu.

19' Dario Šarić pogađa za dva poena i prednost Hrvatske ponovo je nešto osetnija, 39:31. Tajris Rajs igra očajnu utakmicu, indeks korisnosti mu je daleko u minusu, a kada je on na parketu igra Crne Gora izgleda veoma loše.

17' U ovim trenucima samo se pogađa sa linije za slobodna bacanja. Crna Gora nema rešenja u napadu, a Hrvati preko Ukića povećavaju na 35:28. Konačno Crna Gora pogađa i ko drugi nego Bojan Dubljević, 35:30.

16' Nešto neefikasnije se igra u nastavku utakmice. Bogdanović se vratio na parket i odmah je faul načinjen nad njim. Igrač Indijane pogađa oba slobodna bacanja, 34:28.

15' Posle pogotka Bojana Dubljevića, usledio je "flouter" Mihailovića, pa tako Crna Gora ponovo prilazi na -3, 31:28.

14' Marko Tomas kažnjava loše rotiranje u odbrani Crnogoraca i pogađa novu trojku za sastav Hrvatske, 31:24.

12' Posle poena Marka Todorovića (22:25), na drugoj strani preko ruke je pogodio Dario Šarić, 28:22.

11' Sjajni Bojan Dubljević pogađa za tri poena i smanjuje na samo -5, 20:25. Ovo je bio osmi poena igrača Valensije.

10' Nikola Pavlićević pogađa za tri poena za smanjenje zaostatka, 14:22. Na drugoj strani pogađa Bender za tri poena, međutim uzvraća i Dubljević pa se na odmor odlazi sa rezultatom, 25:17 za Hrvatsku.

8' Nova trojka za "Kockaste", ovoga puta dno mrežive pogađa Marko Popović, 21:7. Bojan Dubljević pogađa oba bacanja i smanjuje zaostatak.

6' Crna Gora se polako budi. Posle pogotka Barovića, koš postiže i Nikola Vučević, pa je sada rezultat 18:7 za Hrvatsku.

5' Rajs postiže prve poene na meču za Crnu Goru, 3:15. Međutim, na drugoj strani Bogdanović pogađa četvrtu trojku za velikih 18:3.

4' Bojan Bogdanović postiže deveti poen na meču. Hrvatska je odlično startovala i vode sa velikih 15:0.

2' Hrvatska je odlično krenula utakmicu i preko Ukića, Bogdanovića i Marka Tomasa dolaze do velike prednosti od 10:0.
Pogledaj vesti o: Turska