Štoh pobedio sa temperaturom

Izvor: B92, 10.Feb.2014, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štoh pobedio sa temperaturom

Poljski skijaš-skakač Kamil Štoh, osvajač zlatne medalje na maloj skakaonici u Sočiju, otkrio je Asošiejted presu da je uoči nedeljnog nastupa bio bolestan.

Stoch je s dve sjajne serije pomeo konkurenciju i osvojio zlatnu medalju s više od 12 bodova prednosti ispred Slovenca Petera Prevca.

"Kada sam se probudio imao sam jaku glavobolju i povišenu temperaturu. Doktori su učinili sve što je bilo u njihovoj moći i izvukli smo maksimum. Odradili su, očigledno, sjajan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posao i na tome im veliko hvala", rekao je Štoh za AP.

Štoh je zlato osvojio ukupnim skorom od 278 bodova, odnosno skokovima od 105,5 i 103,5 metra.

"Celi dan je prošao u ludom ritmu. Kada smo čuli da je Kamil bolestan bili smo šokirani. Radili smo na tome da ga svakim satom sve više oporavimo. Na kraju smo i uspeli u tome", rekao je Štohov trener Lukaš Kružek.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.