Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Okt.2015, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stabilnost preduslov za napredak ekonomije
Na završnom danu petog Beogradskog bezbednosnog foruma ''Može li Evropa redefinisati sebe?'' glavna tema bila je da li se menja bezbednost u Evropi. Na trodnevnom Forumu učestvovali su brojni regionalni i evropski zvaničnici i oko 100 eksperata.
Premijer Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija nastaviti da radi na očuvanju stabilnosti, koja je preduslov za napredak ekonomije, te da će 13. oktobra biti nastavljeni razgovori sa Prištinom.
"Mi ćemo nastaviti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << naše razgovore sa Albancima na Kosovu 13. oktobra ove godine i nemam sumnje da ćemo prevazići sve poteškoće na miran način", rekao je Vučić.
Prema Vučiću, Srbija može da postane nova ekonomska snaga u Evropi, navodeći da će, ukoliko se smanji fiskalni deficit ispod nivoa Mastrihta, to značiti mnogo za Srbiju, region i celu Evropu.
"Srbija na evropskom putu nije za evropski novac, već znanje, tehnologije, saznanje kako da se kreiraju nova radna mesta i investicije, kao i pravila i procedure", dodao je premijer.
Trećeg dana Foruma, koji organizuju Beogradski fond za političku izuzetnost, Beogradski centar za bezbednosnu politiku i Evropski pokret u Srbiji, organizovani su brojni paneli, između ostalog, "Ruska dilema: kakav međunarodni poredak Rusija želi.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








