Izvor: Mondo, 03.Avg.2018, 11:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta čeka Zvezdu, Partizan i Spartak na žrebu
Srpski predstavnici u ponedeljak će saznati imena potencijalnih protivnika u plej-ofu za Ligu šampiona i Ligu Evrope. Pročitajte koji bi to timovi mogli da budu.
Na prošlom žrebu Srbija je imala četiri predstavnika, na predstojećem u ponedeljak imaće tri.
Crvena zvezda nastavila je u sredu učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona (LŠ) jer je "duplom pobedom" eliminisala >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << litvansku Suduvu, dok su u četvrtak plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope (LE) izborili Partizan, remijem na terenu Trakaija, i Spartak Subotica, "dovoljnim" porazom na stadionu Sparte Praga.
Radnički iz Niša bio je hrabar protiv Makabija, ali ipak nije uspeo...
U sredu i četvrtak odmah je bilo i poznato ko će biti naredni rivali srpskih predstavnika, jer će Zvezda igrati za plej-of i evropsku jesen protiv slovačkog prvaka, Spartak Trnave, dok će Partizan i Spartak igrati za baraž Lige Evrope u Danskoj, protiv Nortsjelanda i Brondbija.
Ono što, međutim, i dalje nije poznato je ko će našim timovima biti mogući rivali na poslednjem stepeniku pre grupne faze.
Žreb za oba takmičenja zakazan je za ponedeljak u švajcarskom gradu Nionu. Parovi plej-ofa Lige šampiona biće izvlačeni u podne i daće ime poslednjih šest učesnika najjačeg takmičenja, dok će žreb za plej-of Lige Evrope početi u 13.30 časova, za obe staze.
Foto: Guliver/Getty images/Michael Steele
Na početku ceremonije, pažnja će biti posvećena Ligi šampiona, do koje Crvenu zvezdu dele još dva stepenika. Da bi preskočila prvi moraće da eliminiše tim koji je u prethodnom kolu iznenadio Legiju iz Varšave i pobedio je ukupnim rezultatom 2:1.
Epilog tog duela odredio je i da Zvezda sa koeficijentom 10.750 ne bude na povlašćenoj strani u plej-ofu, jer je Legija propustila šansu da iskoristi ispadanje Ludogoreca i da se uvrsti među nosioce, jer je na žrebu bila prva "ispod crte". To znači da će pobednik dvomeča srpskog i slovačkog prvaka definitivno biti među nepovlašćenim timovima.
Dakle, potencijalni Zvezdini rivali biće sledeći timovi: Salcburg (ili Škendija), PSV Ajndhoven, Seltik (ili AEK Atina) i Astana (ili Dinamo Zagreb).
Osim plasmana u plej-of, pobednici dvomeča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona obezbediće direktno učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, a poraženi će otići u baraž za to takmičenje i ti mogući parovi takođe će biti formirani u ponedeljak.
Sat i posle posle žreba za LŠ, pažnja će biti usmerena ka Ligi Evrope, u kojoj Srbija ima dva predstavnika.
Foto: Harold Cunningham/Getty Images/Guliver
Povezane vestiSvi parovi 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope
Zahvaljujući godinama sticanom koeficijentu (17.000), Partizan je u prve tri runde bio izvlačen kao nosilac, ali to u baražu neće biti, pa će ponedeljak dočekati na istoj strani žreba kao i Spartak (3.750).
To znači da su u potencijalni rivali crno-belih i "plavih golubova" sledeći timovi: Sevilja, Zenit, Bazel, Bešiktaš, Olimpijakos, Kopenhagen, Braga, FCSB, Gent, Genk, Maribor, Makabi i Fejnord.
Termini poslednje faze kvalifikacija za Ligu Evrope biće 21. i 22. avgust, odnosno 28. i 29. avgust i tim utakmicama biće završene evropske kvalifikacije. Nadamo se - uspešno za srpske klubove!
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Litvanija
Milojević: Bravo za srpski fudbal! Samo Voždovac u glavi..
Izvor: RTS, 03.Avg.2018
Trener Crvene zvezde Vladan Milojević izjavio je da rezultati srpskih klubova u Evropi najbolje govore o kvalitetu fudbala u zemlji i da niko ne bi smeo da ga potcenjuje. Crveno-bele u 3. kolu Superlige Srbije čeka utakmica protiv Voždovca kojoj su trenutno potpuno posvećeni. ...


















