Izvor: RTS, 05.Dec.2020, 19:11

Siti rutinski protiv Fulama, "građani" grabe ka vrhu

Fudbaleri Mančester sitija sa lakoćom su savladali Fulam 2:0, u utakmici 11. kola Premijer lige. Pep Gvardiola za 90 minuta nije izvršio nijednu izmenu, Aleksandar Mitrović meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.
Kao što se očekivalo, Siti je lako izašao na kraj sa ekipom Fulama, savladavši na "Etihadu" londonski tim sa 2:0.

"Građani" su već u 26. minutu stekli dva gola >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prednosti, praktično rešili pitanje pobednika i do kraja meča rutinski odradili posao.
Već u petom minutu Rahim Sterling je iskoristio asistenciju De Brujnea, da bi se Belgijanac u 26. minutu i sam upisao u listu strelaca sa bele tačke.
Zadovoljni sigurnim vođstvom, "građani" nisu previše forsirali, u nekoliko navrata je dobro intervenisao Areola, pa se meč završio rezultatom postignutim u prvih 45 minuta.
Zanimljivo je da trener Sitija Pep Gvardiola nije izvršio nijednu izmenu na meču, a možda još više iznenađuje činjenica da trener gostiju Skot Parker, uprkos negativnom rezultat, nije pružio priliku srpskom reprezentativcu Aleksandru Mitroviću.
Siti se privremeo popeo na četvrto mesto na tabeli sa 18 bodova, dok je Fulam 17. sa sedam bodova.