Romi rimski derbi i plasman u LŠ

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Maj.2015, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Rome pobedili su danas na gostovanju Lacio sa 2:1 u poslednjoj utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Roma je ovim trijumfom potvrdila drugo mesto u prvenstvu Italije i direktan plasman u Ligu šampiona, dok će Lacio morati u kvalifikacije.

Roma je do prednosti došla u 73. minut, kada je Huan Iturbe zatresao mrežu Lacija na asistenciju Viktora Ibarba.

Srpski internacionalac >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Filip Đorđević je u 82. minutu doneo Laciju izjednačenje, ali je Roma samo tri minuta kasnije golom Mapua Janga-Mbive došla do trijumfa.

Srpski reprezentativac Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, dok je Đorđević u igru ušao u 76. minutu. S druge strane, Adem Ljajić je utakmicu presedo na klupi "vučice".

Roma kolo pre kraja šampionata zauzima drugo mesto sa 70 bodova, dok je Lacio treći sa 66.

Pre meča nožem su izbodena dva navijača "vučice".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...