Remi Srpkinja i Hrvatica

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Okt.2012, 22:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – Hrvatska 25:25 (14:12)
Petrovac na MlaviDvorana: Dragutin Tomašević. Gledalaca: 2.000. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Srbija 4 (2), Hrvatska 6 (5). Isključenja: Srbija 2, Hrvatska 10 minuta.
SRBIJA: Risović, Krpež 1, Popović 3, Lekić 7 (2), Dmitrović 1, Damnjanović 3, Erić, Rajović, Trifunović, Pop Lazić 1, Ognjenović 5, B. Filipović, Tomašević, Đapanović, Nišavić, Milošević 1, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Stoiljković, Liščević, Lojpur 3, Bartošić.
HRVATSKA: Kožnjak, Petković 3, Franković 2, Pušić Koroljević 2, Žderić, Elez 3 (3), Jelčić, Ježić 2, Zebić 5 (2), Peraica 3, Janković 2, Džono, Čović 1, Knježević, Bašić 2, Bukovina.
Semafor: 4:3 (10), 4:6 (12), 7:6 (16), 7:9 (18), 13:11 (27), 14:14 (34), 19:17 (40), 22:19 (43), 24:20 (47), 25:22 (53).
Kao da je sjajna atmosfera u petrovačkoj hali, gde nije mogla ni igla da padne, okovala noge Srpkinjama, pa su slabo otvorile meč. Hrvatice su kažnjavale svaku grešku bekovske trojke DamnjanovićLekićDmitrović iz kontre preko Peraice, dok je Zebić bila precizna sa linije sedam metara, sve do tajm-auta koji je zatražio selektor Bošković u 12. minutu pri rezultatu 6:4 za Hrvatsku.
Minut odmora pomogao je Srpkinjama da se vrate u meč sa tri vezana gola Svetlane Ognjenović i Slađane Pop Lazić, pa je u 16. minutu rezultat glasio 7:6 za domaću selekciju. Razlika je sačuvana do odmora.
Dobro su Hrvatice otvorile nastavak, postigavši dva gola iz sedmerca, došle do izjednačenja 14:14, ali to je bila samo trenutna slabost srpskog tima, koji u prvih pet minuta nije mogao da nađe put do mreže Marte Žderić.
Usledila su četiri gola Andree Lekić za sedam minuta u saradnji sa Liščević i Popović, Srbija je otišla na 19:17, pa 20:18 u 41.minutu. U tim trenucima, jedina opasnost po gol Jovane Risović, koja je u drugom delu zamenila Katarinu Tomašević, bila je levi bek Lana Franković.
Kada je i ona prestala da pogađa, a srpska odbrana nastavila da lako rešava mlake šuteve spolja Elez, raspoložena Marija Lojpur uz Jelenu Popović odvela je Srbiju na velikih 24:20 (47. minut).
Posle gola Damnjanović za 25:22, usledilo je par minuta krize u igri Srpkinja, što su Hrvatice iskoristile, došavši do 25:24 i šanse da izjednače. Međutim, sedmerac Zebić odbranila je Tomašević na dva minuta pre kraja. Šansu da povedu dva razlike i reše meč, naše ne koriste, a Katarina Ježić donosi 25:25 minut pre kraja. Poslednji napad na meču, Srbija ne realizuje. Šutevi Popović i Milošević ne završavaju u mreži.
Sledeći meč isti rivali igraju sutra na istom mestu u 14 časova.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.