Radnički nakon preokreta slavio nad Proleterom

Izvor: RTS, 09.Nov.2018, 21:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri niškog Radničkog pobedili su u Novom Sadu domaći Proleter sa 2:1 (0:1), u uvodnom meču 16. kola Superlige Srbije.
Radnički je prebrodio nezgodno gostovanje debitantu i najprijatnijem iznenađenju lige i preokretom preko Nermina Haskića iz penala u 68. i autogolom Zarije Lambulića minut kasnije upisao novi trijumf.

Prethodno je za Proleter pogodio Nemanja Čović u 14. minutu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Radnički je ostao drugi na tabeli, sa tim da je sada smanjio zaostatak za Crvenom zvezdom, uz odigranu utakmicu više, dok je Proleter ugrozio šestu poziciju.
U subotu igraju: Mačva - Spartak (13 sati), Bačka - Voždovac (13), Partizan - Radnik (13), Zemun - Čukarički (13), Dinamo - Crvena zvezda (15), Mladost - Vojvodina (16), Rad - Napredak (18).
Tabela: Crvena zvezda 43 boda, Radnički Niš 37, Partizan 30, Čukarički 29, Napredak 25, Proleter 23, Mladost 22, Vojvodina 21, Mačva 16, Rad 15, Voždovac 15, Radnik 15, Zemun 13, Bačka 13, Spartak 11, Dinamo Vranje 7.