Primera: Ubedljivi domaćini

Izvor: B92, 22.Sep.2010, 01:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prva tri meča četvrtog kola Primere pripala su domaćim ekipama, Real Madrid, Atletik Bilbao i Osasuna ostvarili su sigurne trijumfe.

Pobedu Reala nad Espanjolom od 3:0 režirao je Ronaldo pogotkom iz penala u 29. minutu, te asistencijom za Iguaina deset minuta pre kraja. Konačan rezultat postavio je Benzema u 87. minutu.

Bilbao je bio ubedljiv protiv Maljorke sa 3:0, a strelci su bili Lopes, San Hoze i Peres. Osasuna je u baskijskom duelu nadigrala Real >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sosijedad 3:1, a Dejan Lekić igrao je do 63. minuta.

Real je bar do srede preuzeo lidersko mesto na tabeli sa deset bodova, jednim više od Valensije koja u derbiju kola dočekuje Atletiko Madrid. Šampion Barselona igra na "Kamp Nou" sa Sportingom iz Hihona, dok trećeplasiranoj Sevilji u Andaluziju stiže Rasing iz Santandera.