Pobeda Bajera, Štutgart ubedljiv

Izvor: B92, 25.Feb.2012, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su u lokalnom derbiju domaći Keln sa 2:0 (1:0) u utakmici 23. kola nemačke Bundeslige.

Augsburg je pobedio Hertu sa ubedljivih 3:0 i prestigao je na tabeli u duelu dva tima koja se bore za opstanak.

Dvostruki strelac za tim iz Leverkuzena protiv "komšija" iz Kelna bio je Lars Bender i tako doneo Bajeru drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu.

Augsburg je do četvrte pobede u sezoni došao zahvaljujući dvostrukom strelcu Torstenu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Erlu koji je je pogodio dva gola u razmaku od tri minuta. Augsburg je poveo u 61. minutu, dva minuta kasnije posle drugog gola Erla bilo je 2:0, a konačan rezultat golom u 90. minutu postavio je Ndjeng.

Ubedljivu pobedu zabeležio je Štutgart koji je na svom stadionu savladao poslednjeplasirani Frajburg sa 4:1, a srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović igrao je do 83. minuta u dresu "švaba".

Veoma važne bodove u borbi za opstanak osvojio je i Majnc, pošto je kod kuće deklasirao direktnog konkurenta Kajzerslautern sa 4:0. Ekipa Volfsburga na svom terenu je poražena protiv Hofenhajma sa 2:1, a mladi srpski reprezentativac Slobodan Medojević nije debitovao za "vukove".