Petarda Čukaričkog za overu plasmana u naredno kolo

Izvor: RTS, 16.Jul.2019, 16:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Petarda" Čukaričkog za overu plasmana u naredno kolo

Fudbaleri Čukaričkog ubedljivo su savladali na gostovanju ekipu Banantsa sa 5:0. Tim sa Banovog brda plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, gde će se sastati sa boljim iz duela Molde – Rejkjavik.
Sjajna igra srpskog predstavnika i u revanš meču protiv Banantsa, koji nijednog trenutka, čak ni na svom stadionu nije bio bolji tim.

Dvostruki strelac za "Brđane" bio je Luka Stojanović, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dok su po gol postigli Luković, Birmančević i Tedić.
Čukarički je poneo iz Srbije velikih 3:0, ali to ih nije sprečilo da i u revanšu igraju ofanzivno i otvoreno.
Stojanović je već u trećem minutu ugasio sve nade domaće ekipe o eventualnom povratku i preokretu u dvomeču. Odlične akcije propraćene dozom sreće prethodovale su golovima Tedića, Lukovića i Birmančevića u 31. 49. i 71. minutu.
Konačnih 5:0 drugim golom na meču postavio je Stojanović, sa bele tačke.
Tim sa Banovog brda izborio je plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
Naredni rival biće im bolji iz duela Molde - Rejkavik. U prvo mmeču norveški Molde slavio je sa 7:1.
Ovako je protekao meč:
18.50 – Kraj meča, ubedljiva pobeda Čukaričkog nad Banantsom od 5:0.
18.32 – GOOOL!  Birmančević je oboren u šesnaestercu rivala, a siguran sa bele tačke bio je Stojanović. 5:0 za Čukarički.
18.29 – GOOOL! Birmančević postiže gol u 72. minutu za ubedljivih 4:0 za srpskog predstavnika.
18.07 – GOOOL! Čukarički vodi sa 3:0 od 49. minuta. Luka Luković trese mrežu Banantsa.
18.05 – Nastavljen je meč...
17.48 – Poluvreme, Čukarički vodi 2:0 i sigurnim koracima korača ka drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.
17.32 – GOOOL! Odličnu igru Čukarički kruniše i drugim golom u 31. minutu, strelac je Slobodan Tedić.
17.05 – GOOOL! Čukarički vodi od četvrtog minuta, Luka Stojanović je strelac.