Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Jan.2022, 17:46
PODGORIČANI NEMAJU ŠTA DA IZGUBE PROTIV PARTIZANA: Žakelj ima priliku da VIDI!
Utakmica se igra u subotu (19).
KK Partizan, u jedinom meču 16. kola ABA lige koji je na programu, gostuje u Podgorici ekipi SC Derbi.
Klub iz Podgorice još nije odigrao zvaničnu utakmicu u Novoj godini, obzirom da su poslednji put izašli na parket 25. decembra 2021. kada su poraženi od Mornara. U međuvremenu, odloženi su mečevi sa Megom i Zadrom zbog korona virusa.
Trener Studenatskog centra Derbi, Andrej Žakelj, izneo je očekivanja >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pred dolazak crno-belih:
– Igramo protiv Partizana, koji je nedavno nadigrao izuzetno kvalitetnu ekipu Trenta iz Italije. Radi se o rivalu koji igra na izuzetno visokom nivou od početka sezone i koji slovi za jednog od favorita, kako kada je reč o osvajanju trofeja u ABA ligi, tako i u Evrokupu. Iskreno, biće nam lako da igramo protiv Partizana, jer objektivno nemamo šta da izgubimo. Istovremeno, posle svih problema sa povredama i koronavirusom, imaćemo priliku da vidimo gde se nalazimo u ovom momentu. Naravno, nastojaćemo da budemo konkurentan rival velikom favoritu – rekao je šef struke Studenata Žakelj.
Košarkaš Podgoričana Milić Starovlah svestan je da njegov tim može samo da dobije u ovom meču:
– Napravili smo veliku pauzu. Imali smo problema sa povredama i koronavirusom, nismo trenirali u kompletnom sastavu. Nepotrebno je trošiti reči o kvalitetima Partizana. Jasno je kome pripada uloga velikog favorita. Međutim, moramo da uđemo u meč hrabro, moramo da se borimo od prvog do poslednjeg minuta, kako bi bili ravnopravan rival u duelu u kojem objektivno nemamo šta da izgubimo. – istakao je Starovlah.
Utakmica Studentski centar Derbi - Partizan igra se u subotu od 19 časova. Prvi duel u Beogradu bio je na programu u 3. kolu i pripao je izabranicima Željka Obradovića rezultatom 79:57.
Pogledaj vesti o: Partizan, Coronavirus
Nastavak na SrbijaDanas.com...












