Olimpijakos izborio majstoricu, peti meč u Pireju

Izvor: B92, 28.Apr.2017, 22:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpijakos izborio majstoricu, peti meč u Pireju

Košarkaši Olimpijakosa izborili su odlučujuću, petu utakmicu za plasman na završni turnir EL, pošto su na gostujućem terenu u Istanbulu pobedili Efes sa 74:62.

Olimpijakos je do pobede predvodio Vasilis Spanulis sa 18 poena i četiri asistencije, Jorgos Printezis postigao je 11, a Erik Grin 10 poena.

U turskom timu jednio je Džejson Grejndžer postigao dvocifreni broj poena, 17, a imao je i osam skokova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i dve asistencije. Derik Braun postigao je devet poena, a Osman Džedi osam poena uz sedam skokova.

Grčki tim pobedio je zahvaljujući dobroj igri u odbrani u drugom poluvremenu, kada je dozvolio protivniku da postigne samo 24 poena.

Odlučujuća peta utakmica igraće se u utorak, 2. maja, u Atini. Pobednik tog duela igraće u polufinalu "fajnal fora" protiv branioca titule CSKA iz Moskve.

U drugom polufinalu igraju Fenerbahče i Real Madrid.

Završni turnir Evrolige igra se od 19. do 21. maja u Istanbulu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Olimpijakos pobedio Efes i izborio petu utakmicu

Izvor: Beta, 28.Apr.2017

Košarkaši Olimpijakosa izborili su odlučujuću, petu utakmicu za plasman na završni turnir Evrolige, pošto su večeras na gostujućem terenu u Istanbulu pobedili Efes sa 74:62 (14:21, 21:17, 20:16, 19:8).Olimpijakos je do pobede predvodio Vasilis Spanulis sa 18 poena i četiri asistencije, Jorgos...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.