Izvor: B92, 17.Apr.2021, 15:30

Njukasl u triler meču do bodova protiv Vest Hema

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Vest Hem sa 3:2 (2:0) u meču 32. kola Premijer lige Engleske.
Bio je to odličan i uzbudljiv meč u kojem je ekipa Stiva Brusa stigla do tri veoma važna boda u borbi za opstanak, dok će gosti svakako žaliti, jer gube korak u trci za Ligu šampiona.
Njukasl je odlično počeo, u finišu prvog poluvremena postigli su dva gola i činilo se da će lako stići do bodova.
Prvo je Isa Diop u 36. minutu postigao autogol, da bi u narednom napadu Kreg Doson napravio faul za drugi žuti karton i Vest Hem je ostao na terenu sa desetoricom.
Pet minuta kasnije mrežu "čekićara" zatresao i Žoelinton i domaćin je sa dva gola prednosti otišao na odmor....