Izvor: Sportske.net, 22.Mar.2016, 17:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Niko kao Džo Alen!
Teško ćete sresti fudbalera koji provodi slobodno vreme kao Džo Alen...
Poželjno je da fudbaleri imaju hobije kako bi skretali pažnju sa svoje profesije. Najčešće se igra poker, neki pokreću lanac restorana, neki su foto modeli, ima i onih koji se bave marketingom. Međutim teško ćete sresti fudbalera koji provodi slobodno vreme kao Džo Alen.
U intervjuu za magazin "Kokoška i jaje"(da, postoji takav magazin) izjavio je da u slobodno vreme uživa da stadion >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << zameni brigom o njegovih 16 piladi!
Naime vezni igrač Liverpula zajedno sa svojom ženom Lejsi čuva živinu u svojoj bašti.
"Lejsi stoji iza odluke da držimo živinu kao kućne ljubimce... Oboje volimo životinje. Ona je došla na ideju da spasemo ove kokoške i ja sam se složio" izjavio je Alen za ovaj magazin.
Ono što je zanimljivo Alen ima i imena za svoju živinu, koju čine dva petla i 14 kokošaka.
Petlovi se zovu Brus i Rodni, dok su kokoške Meg,Leg, Stiv, Kejt, Stiv junior, Giblets, Snouvi, Nuget, Kiev, Dora, Holi, Šimer, Šajn i Čikaleta.
Alen je otkrio da mu je jedno od najlepših iznenađenja bilo kada mu je supruga kupila petla za 24 rođendan.
Međutim, kako kaže, on postaje običan muž kada dođe vreme da se čisti.
"Lagao bih kada bih rekao da ja čistim. Kada dođe vreme da se čiste kavezi gledam da me nema kući" u šali je zaključio Džo Alen.





