Moćni Suarez gura Liverpul ka vrhu, Kolarov asistent (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 12.Jan.2014, 18:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liverpula je u gostima savladao Stouk s 5:3, a predvođeni nezadrživim napadačem Luisom Suarezom ponovo su preuzeli četvrto mesto na tabeli Premijer lige koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
„Crveni” su ostali u trci za titulu pošto zaostaju samo pet bodova za vodećim Mančester Sitijem.
Čak osam golova palo je na spektakularnom meču u Stouku, gde su gosti posle pola sata već imali dva pogotka prednosti. Posle autogola Šokrosa i pogotka Suareza činilo se da im predstoji rutinski posao, međutim, Stouk je oporavio od šoka i do odmora uspeo da izjednači rezultat.
Liverpul u nastavku ipak nije popuštao, kapiten Džerard doneo je novo vođstvo iz penala, a sve je rešio Urugvajac drugim golom, da bi u finišu uzbudljivopg susreta pala još dva pogotka.
Posle još jedne sjajne partije Suarez je učvrstio vođstvo na listi strelaca Premijer lige sa 22 gola, a postigao je čak devet više od drugoplasiranog Serhija Aguera iz Mančester Sitija.
Mančester Siti je pobedio u gostima ekipu Njukasla sa 2:0 u okviru 21. kola Premijer lige i tako preuzeo lidersku poziciju.
(FOTO: AP)
Mančester Siti je poveo golom Edina Džeka u osmom minutu, posle odlične asistencije Aleksandra Kolarova.
Njukasl je mogao da dođe do izjednjačenja u 33. minutu, ali je gol Čeka Tiotea poništen, što je izazvalo veliko negodovanje domaćih igrača i menadzera Alana Pardjua.
Pobedu gostujućeg tima potvrdio je Alvaro Negredo u poslednjim trenucima meča, posle odlične asistencije Džejmsa Milnera.
Utakmicu je obeležila i teška povreda Samira Nasrija, kome je koleno nastradalo posle grubog starta Janga-Embive.

All Goals – Newcastle 0-2 Manchester City – 12… by The-Best-Games
Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za gostujući tim.
Semafor 21. kola Premijer lige:
Njukasl – Mančester Siti 0:2 (Džeko 8, Negredo 90+4)
Stouk – Liverpul 3:5 (Krauč 39, Adam 45, Voters 85 – Šokros 5. autogol, Suarez 32, 71, Džerard 51. penal, Staridž 87)
Ponedeljak:
21,00: Aston Vila – Arsenal
Hal – Čelzi 0:2 (Azar 56, Tores 87)
Kardif – Vest Hem 0:2 (Kol 42, Nobl 90+3)
Everton – Norič 2:0 (Beri 23, Miralas 59)
Fulam – Sanderlend 1:4 (Sidvel 52 – Džonson 29, 69. i 85. iz jedanaesterca, Ki Sung–Jong 41)
Sautempton – VBA 1:0 (Lalana 66)
Totenhem – Kristal Palas 2:0 (Eriksen 50, Defo 72)
Mančester Junajted – Svonsi 2:0 (Valensija 47, Velbek 59)

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.