Milenković čovek odluke, Fiorentina u seriji! (video)

Izvor: Sportske.net, 06.Okt.2019, 14:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova pobeda ''Ljubičastih'', ovog puta sa pečatom srpskog reprezentativca.

Današnji program u okviru sedmog kola Serije A počeo je utakmicom u Firenci, gde je domaća Fiorentina savladala ekipu Udinezea sa 1:0, a čovek odluke bio je naš defanzivac Nikola Milenković.

Pre početka meča, veteranu Franku Riberiju uručena je MVP nagrada za najboljeg igrača u prošlom mesecu.

Domaći su mogli do vođstva u 28. minutu kada Kastrovili nije bio precizan, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << a šest minuta kasnije nije priznat gol Nestorovskog na drugoj strani, posle konsultacija sa VAR sobom.

Početkom drugog poluvremena Riberi je imao dobar pokušaj, ali trenutak odluke dogodio se u 72. minutu meča.

Pulgar je izveo korner sa desne strane, a Milenković je odlično reagovao i udarcem glavom savladao protivničkog golmana - 1:0.

Samo minut kasnije Udineze je imao sjajnu priliku za izjednačenje, Lazanja je iskosa sa desne strane uputio udarac, mnogi su već 'videli' loptu u mreži, ali ona je prošla tik pored desne stative. Mnogo sreće za Fiorentinu u ovoj situaciji...

Do kraja, domaći su bez većih problema sačuvali prednost i upisali nova tri boda.