Izvor: Blic, 09.Mar.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Majorka upropastila Rekreativo sa 7:1, poraz Barse

Barselona je kod kuće izgubila sa 2:1 od Viljareala, posustala u trci za Realom i dopustila rivalima da im se približe na samo četiri boda. Ipak, utisak dana su svakako fudbaleri Majorke koji su uništili Rekreativo na svom terenu pobedom od 7:1, a konačan rezultat je postavljen već u 53. minutu! Golgeteri su bili raspoloženi i na ostalim mečevima 27. kola Primere, ali naravno ne toliko.

Barselona je na Nou Kamp izašla oslabljena, a kada je posle penala i šuta Sene morala >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da juri rezultat protiv odličnog Viljareala, bilo je prilično izvesno da će subotnji poklon penal za Real dobiti na težini. Katalonci su posle nekoliko dobrih prilika i velikog pritiska na gol rivala konačno uspeli da izjednače u 67. minutu preko Ernandeza. Barsa nije bila zadovoljna samo remijem i nastavila je da napada, ali je morala da se pomiri sa porazom posle još jedne brze kontre u finišu meča i gola Jona Dala Tomasona koji je šokirao ceo Nou Kamp.

Do prvog gola na Balearskim ostrvima se čekao 18. minut, kada je Arango otvorio ekspresnu seriju od četiri komada u mreži nesrećnog rivala. Guiza je četiri minuta kasnije udvostručio prednost, pa je ubrzo i utrostručio, da bi Valero postavio 4:0 u 38. minutu. Ludnica se ni izbliza nije tu završila, jer je Rekreativo kako-tako uzvratio preko Rubena za 4:1 posle samo dva minuta, a kraj goleade u prvom poluvremenu označio je svojim drugim golom Valero i to 120 sekundi posle jedinog gola gostiju na utakmici. Neverovatnih 7:1 bilo je već posle osam minuta nastavka kada je sa dva gola svoj het-trik upisao Arango.

Da Majorka nije potpuno demolirala Rekreativo, svakako bi glavne vesti popodneva bile ubedljive pobede Rasinga i Hetafea od 3:0. Rasing je kod kuće posle dosadnih 45 minuta preko Dušera i Garaja u prvih 15-ak minuta nastavka rešio utakmicu protiv Betisa, a onda je tačku na pobedu stavio Čite u 88. minutu. I Mursija se držala dugo protiv Hetafea, ali je onda Hernandez u 56. minutu doveo svoj tim u prednost. Na nove golove se čekao finiš.

Sevilji kolo nije počeo dobro, pa je, verovatno još sa mislima o eliminaciji iz Lige šampiona, vadila loptu iz mreže već u petom minutu utakmice protiv apsolutnih autsajdera Levantea. Ipak, Keita je izjednačio, a onda je Fabijano u 48. minutu vratio stvari na svoje mesto i ostavio dvostruke osvajače Kupa UEFA u trci za mestom koje vodi u Evropu - 2:1.

Valensija je imala prednost od 2:0 protiv Deportiva već na polovini poluvremena, ali je morala da se zadovolji bodom, jer su gosti iz La Korunje vrlo brzo uspeli da stignu do konačnih 2:2.