Liverpul konačno slavio, Junajted siguran kod kuće

Izvor: RTS, 29.Nov.2014, 19:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junajted trećim vezanim trijumfom zadržao četvrto mesto, na Old Trafordu pao Hal (3:0). Liverpul konačno prekinuo "crnu" seriju, slavio protiv Stouka (1:0).

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na Old Trafordu Hal sa 3:0 (2:0), dok je Liverpul jedva savladao Stouk sa 1:0 (0:0), u utakmicama 13. kola Premijer lige.

Junajted je trećim vezanim trijumfom zadržao četvrto mesto na tabeli i približio se ekipama iz vrha u borbi za plasman u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ligu šampiona.

Ekipa Luja van Gala povela je golom Krisa Smolinga u 16. minutu, na 2:0 povećao je kapiten Vejn Runi, dok je konačan rezultat postavio Robin van Persi su 66. minutu.

Liverpul je konačno prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede. Ekipa Brendana Rodžersa je do dugo željene pobede došla pogotkom Glena Džonsona, koji je nakon prečke Rikija Lamberta u 85. minutu savladao golmana Begovića.

Džonson je u tom trenutku reagovao veoma hrabro, a da bi postigao gol morao je da podmetne glavu ispred kopačke protivničkog igrača.

Srpski reprezentativac Lazar Marković čitav meč presedeo je na klupi domaćina.

Kvins Park Rendžers je pobedio Lester (3:2), dok su rezultatom 1:1 završene utakmice Barnli - Aston Vila i Svonsi - Kristal Palas.

Ranije danas Arsenal je u prvom meču 13. kola pobedio u gostima Vest Bromvič Albion sa 1:0, golom Danija Velbeka u 60. minutu.