Leverkuzen silovit u Nirnbergu, Štutgart blizu opstanka (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Apr.2014, 20:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajer iz Leverkuzena je u gostima do nogu potukao ekipu Nirnberga sa 4:1 u utakmici 31. kola Bundeslige i vratio se na četvrto mesto na tabeli.
(FOTO: AP)
Najbolji igrač na meču bio je Emir Spahić koji je postigao dva pogotka za goste. Prvi je bio izuzetno lep, reprezentativac BiH u 16. minutu natrčao je na jednu loptu na 17 metara od gola i topovskim udarcem poslao je u gol rivala.
Samo deset minuta kasnije Nirnberg, koji se grčevito bori za opstanak, uspeo je da izjednači, takođe prelepim pogotkom, precizan iz slobodnog udarca sa oko 30 metara bio je Platenhard.
Ipak, u drugom poluvremenu gosti su bili siloviti. Posle konfuzne intervencije odbrane domaćih, Toprak je uposlio Beniša, a ovome nije bilo teško da postigne gol.
Bajer je pobedu obezbedio već posle pogotka Spahića u 80. minutu. Ovoga puta Bosanac je završio sjajan kontranapad, u kojem je veći deo posla odradio Son-Hjung Min.
Konačan rezultat postavio je tri minuta pre kraja Hilbert, posle serije grešaka igrača Nirnberga u odbrani.

Nürnberg 1-4 Bayer Leverkusen by footyroomcom
Štutgart je na svom terenu pobedio Šalke i tako znatno povećao šanse za opstanak u Bundesligi.
Domaćin je na poluvreme otišao sa prednošću od jednog gola koji je u 23. minutu postigao Harnik.
U prvih 14. minuta drugog dela igre Štutgart je rešio utakmicu. Prvo je u 54. minutu Kakau bio strelac, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Harnik svojim drugim golom doneo veliku prednost.
Ipak do kraja meča Šalke je preko Šalaja uspeo da psotigne pogodak i ublaži poraz.
Na tri kola do kraja Štutgart se nalazi na prvoj poziciji iznad opasne zone, dok je Šalke na trećem mestu i sledeće sezone će gotovo sigurno igrati Ligu šampiona.

Stuttgart 3-1 Schalke (All Goals) 20-04-2014 by raghey
Semafor 31. kola Bundes lige:
Nirnberg – Leverkuzen 1:4 (Platenhard 26 – Spahić 16, 80, Beniš 48, Hilbert 87)
Štutgart – Šalke 3:1 (Harnik 23, 59, Kakau 54 – Šalaj 69)
Augzburg – Herta 0:0
Braunšvajg – Bajern 0:2 (Pizaro 75, Mandžukić 86)
Bremen – Hofenhajm 3:1 (Bargfrede 18, Garsija 78, Petersen – Voland 3)
Dortmund – Majnc 4:2 (Jojić 6, Levandovski 18, Pišček 56, Rojs 79 (penal) – Okazaki 14, 53)
Frajburg – Menhengladbah 4:2 (Mehmedi 51, 87, Sorg 71, Darida 72 – Herman 9, Nordvejt 89)
Hamburg – Volfzburg 1:3 (Ilićević 58 – Perišić 2, De Brujin 42, Olić 49)
Četvrtak:
Frankfurt – Hanover 2:3 (Lanig 13, Mejer 68 – Andreasen 2, Stindl 20, Ja Konan 29)