Bajer silovit u Nirnbergu, Štutgartu se ne ispada iz Bundeslige

Izvor: Blic, 20.Apr.2014, 20:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Nirnberg u gostima sa 4:1 i vratili se na četvrto mesto na tabeli, dok je 31. kolo Bundeslige zatvorio Štutgart trijumfom nad Šalkeom od 3:1.

Nakon ovog poraza Nirnberg je ostao na pretposlednjem mestu na tabeli i predstoji mu grčevita borba za opstanak, dok je Leverkuzen uspešno nastavio svoju sa zahuktalim Volfsburgom za Ligu šampiona.

"Vukovi" su se samo jedan dan zadržali na mestu koje vodi u evropsku >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << elitu, jer je Bajer imao raspoloženog Spahića u svojim redovima. On je golčinom u 16. minutu doveo goste u vođstvo, da bi Platenhart anulirao zaostatak 10 minuta kasnije.

Navijači iz Leverkuzena radovali su tri minuta od početka drugog poluvremena pošto je lopta na levoj strani došla do Beniša koji ju je poslao u suprotan ugao za 1:2. Dilema oko pobednika otklonjena je u samom finišu, pošto je Spahić dobro ispratio kontru i drugim pogotkom uvećao prednost, a Hibert postavio konačan rezultat u 87. minutu.

Štutgart je na svom terenu došao do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak i sada ima četiri više od Hamburga, koji je prvi ispod crte.

Za trijumf "švaba" zaduženi su bili dvostruki strelac Harnik i Kakau, dok je Šalai samo uspeo da ublaži poraz Šalkea.