Izvor: B92, 24.Feb.2023, 14:28
LK: Partizanov "dželat" ide u Francusku, derbi u Rimu
Žrebom u Nionu određeni su parovi osmine finala Lige konferencija.
Derbi ove faze takmičenja možemo reći da će se igrati u Rimu, jer je voljom žreba spojio Lacio i AZ Alkmar.
Ekipa Šerifa iz Tiraspolja, koja je izbacila Partizan, u osmini finala će se sastati protiv Nice, sa kojom je Partizan igrao u grupnoj fazi.
Od ostalih parova, zanimljivo deluje duel između Anderlehta i Viljareala, dok su ostali parovi Fiorentina, u kojoj igraju tri srpska fudbalera >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će se sastati sa Sivasporom,
Vest Hem će se za prolaz u četvrtfinale igrati protiv AEK-a iz Larnake. Leh će igrati protiv Đurgardena, Bazel protiv Slovana, i Gent protiv Istanbul Bašakšehira.
Prve utakmice su na programu devetog marta, dok je revanš sedam dana kasnije.
Parovi osmine finala Lige konferencija:
AEK Larnaka - Vest Hem
Fiorentina - Sivaspor
Lacio - AZ Alkmar
Leh Poznanj - Đurgarden
Bazel - Slovan Bratislava
Šerif - Nica
Anderleht - Viljareal
Gent - Istanbul Bašakšehir
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.












