Izvor: Sportski Žurnal, 28.Nov.2013, 19:19

LE: Vukićev PAOK prošao dalje, pogodio Gudelj (VIDEO)

Solunski PAOK je kolo pre kraja grupne faze Lige Evrope obezbedio prolaz u šesnaestinu finala, najverovatnije sa prvog mesta.
(FOTO: PAOK)
Crno–beli su sa 2:0 slavili u gostima protiv već otpisanog Šahjtor Karagandija. Tim našeg Zvonimira Vukića (ušao u igru u 78. minutu) oba gola je postigao u drugom poluvremenu.
Prvi pogodak u 54. minutu PAOK je postigao uz dosta sreće pošto je lopta posle centaršuta Stefanosa Atanasijadisa sa leve strane zakačila domaćeg igrača Aldina Džidića i prevarila golmana Aleksandra Mokina.
Solunci su na 2:0 poveli posle lepe akcije koju je realizovao Stelios Kiciju u sudijskoj nadoknadi. Srpski internacionalac Aleksandar Simčević odigrao je ceo meč za tim iz Kazahstana.
AZ Alkmar je na svom terenu savladao Makabi Haifu sa 2:0 i plasirao se u narednu rundu.
Srpski internacionalac Nemanja Gudelj načeo je goste u 37. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Gudmundson u 95.
Na Rubinu je „palo pola Evrope”. U Kazanju je bio viđen kec i sve je teklo po planovima kladioničara. Rubin je poveo na vreme, golom Izraelca Natha u 43. minutu.
Ipak, u nastavku su se ispromašivali, a Slovenci su to znali da kazne. I to samo četiri minuta pre kraja, za izjednačenje je pogodio Mezga i samim tim porušio mnoge tikete. Ipak, i sa ovim bodom tim iz Tatarstana je obezbedio prvu poziciju u grupi.
Još jedan ruski tim je prošao u šesnaestinu finala Lige Evrope. Anži, najlošiji tim u tamošnjem šampionatu, odigrao je nerešeno sa moldavskim Šerifom, što je bilo dovoljno da obezbede drugo mesto u grupi.
Te sreće najverovatnije neće biti Kuban. Ipak, oni su slavili protiv Sent Galena i to prilično ubedljivo. Švajcarce je načeo već u trećem minutu Melgareho, isti igrač pogodio je i u drugom poluvremenu, a strelci su bili još Ignjatjev i Kabore.

Semafor petog kola Lige Evrope:
G grupa:
Genk – Dinamo Kijev 3:1 (Vosen 17 penal, Kumorudži 37, De Kuler 40 – Jarmolenko 9)
Rapid Beč – Tun 2:1 (Bojd 17, Bošković 64 – Sadik 62)
Tabela: Genk 11, Dinamo Kijev 7, Rapid Beč 6, Tun 3.