Kuzmanović strelac za Štutgart, Kačar igrao štopera

Izvor: Sportski Žurnal, 16.Apr.2011, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović postigao je gol za Štutgart u pobedi od 3:1 protiv domaćeg Kelna, u 30. kolu prvenstva Nemačke. On se u strelce upisao iz jedanaesterca, u 63. minutu, što je bio njegov deseti pogodak ove sezone.
Pre Kuzmanovića mrežu Kelna pogodili su Kristijan Tr u 51. i Martin Harnik u 53. minutu. Jedini pogodak za domaći tim postigao je reprezentativac Slovenije Milivoje Novaković u 68. minutu. Pored četiri gola meč su obeležilo čak šest žutih kartona za Jarčeve, naspram samo dva koji su zaradili igrači gostiju.

Štutgart je sa ova tri osvojena boda napravio veliki pomak u borbi za opstanak, pošto su Volfsburg i Sankt Pauli igrali nerešeno 2:2, dok je Ajntraht kao gost poražen od Hofenhajma sa 1:0.
Još jedan reprezentativac Srbije koji nastupa u Bundes ligi, Gojko Kačar, odigrao je ceo meč za svoj tim u 30. kolu. On je sa Hamburgom kao domaćin osvojio bod protiv trećeplasiranog Hanovera. Ta utakmica završena je bez golova, a Kačar je igrao na, za njega neuobičajenoj poziciji – kao štoper.
Fudbaleri Nirnberga kao gosti pobedili su Kajzerslautern sa 2:0, golovima Kristijana Ajglera u 34. i Roberta Maka u 90. minutu. Nirnberg je ovom pobedom zadržao šesto mesto na tabeli, sa tri boda prednosti u odnosu na Hamburg.

Semafor 30. kola:
Hamburger – Hanover 0:0
Hofenhajm – Ajntraht 1:0 (Firmino 78)
Kajzerslautern – Nirnberg 0:2 (Ajgler 34, Mak 90)
Keln – Štutgart 1:3 (Novaković 68 – Treš 51, Harnik 53, Kuzmanović 63. iz jedanaesterca)
Volfsburg – St. Pauli 2:2 (Mandžukić 39, Polak 89 – Naki 61, Leman 77)