Izvor: Politika, 16.Apr.2011, 23:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kuzmanović strelac u pobedi Štutgarta
Kačaru bod kod kuće protiv Hanovera. – Remi Volfzburga i Sankt Paulija. – Vigan slavio u Blekpulu i pobegao sa začelja. – Bodove osvojili i Birmingem, Everton, Čelzi i Aston vila
Kuzmanovićev Štutgart osvojio je važne bodove u borbi za opstanak u „Bundesligi”, pošto je u Kelnu savladao „jarčeve” 3:1. Naš reprezentativac postigao je treći pogodak za goste s bele tačke. U derbiju začelja Volfzburg i Sankt Pauli su remizirali 2:2 i načinili korak unazad, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << jer je i jednom i drugom timu bila neophodna pobeda, pa sada zaostaju četiri boda od prvih timova „iznad crte”.
Domaćin je poveo golom Hrvata Mandžukića, ali su „gusari” iz Hamburga preko Nakija i Lemana preokrenuli rezultat, da bi Polak minut pre kraja spasao bod „vukovima”. Hofenhajm je kod kuće savladao Ajntrahta s 1:0 i gurnuo goste u opasnu zonu. U borbi za visok plasman i učešće u evrokupovima Hamburg i Hanover su igrali bez golova. Naš Gojko Kačar je na terenu proveo svih 90 minuta, a gosti su bili bliži pobedi. Nirnberg je slavio u Kajzerslauternu i uključio se u trku za pozicijom, koja vodi u Ligu Evrope.
Birmingem je i bez povređenog srpskog reprezentativca Nikole Žigića pobedio Samderlenda s 2:0 i osvojio važna tri boda u borbi za opstanak.
Dojučerašnji „fenjerdžija” Vigan trijumfovao je u Blekpulu s 3:1, skočio za tri mesta i potisnuo domaćina „ispod crte” i Milijašev Vulverhempton na poslednje mesto. Ivanovićev Čelzi je pobedio Vest bromvič albiona u gostima, iako je domaćin poveo pogotkom Odemvingija. Drogba, Kalu i Lampard već u prvih 45 minuta doneli su „plavcima” nedostižnu prednost i tri boda.
Ivanovića je u 63. minutu zamenio Bosingva. Tores je u 82. minutu zamenio Drogbu i uspeo da matira golmana Karsona, ali je arbitar opravdano poništio pogodak zbog ofsajda. Golom Kina Vest Hem je već u drugom minutu došao do vođstva, ali je Aston vila preokrenula rezultat, slavila s 2:1 i bar na kratko odmakla od opasne zone. Izjednačio je Bent, a trijumf gostima i tugu domaćim igračima i navijačima doneo Agbonlahor u 90. minutu.
Đ. S.
objavljeno: 17.04.2011
















