Kup: Drugoligaš eliminisao Radnički, Čukarički ispao nakon 2:0

Izvor: B92, 25.Nov.2020, 16:23

Fudbaleri Radničkog iz Niša završili su učešće u Kupu Srbije, porazom u osmini finala od IMT-a.

IMT, koji nastupa u Prvoj ligi Srbije, kao domaćin je pobedio ekipu Radničkog rezultatom 2:1.

Novobeogradski tim je poveo preko Nikole Terzića u 23. minutu, da bi u 57. prednost duplirao Uroš Vukašinović.

Dvadesetak minuta pre kraja Petar Đuričković iz penala smanjuje zaostatak Radničkog, ali Nišlije nisu uspele da izbore bar penale.

Veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kiks napravio je Čukarički koji je ispustio dva gola prednosti u Surdulici i ispao od Radnika na penale 4:2.

Na penale su dalje prošli još Voždovac i Spartak Subotica.

Voždovac je poveo u 39. minutu u Ivanjici, ali je Javor u 64. stigao do izjednačenja i jedanaesteraca.

Međutim, prva trojica izviđača penala Javora su promašila svoje šuteve, pa je Voždovac slavio 3:0.

Spartak je ispustio vođstvo iz prvog poluvremena protiv Mladosti (1:1), ali je su njegovi igrači bili neumoljivi u penal seriji sa 4:2.

Dalje je prošla i ekipa TSC koja je sa 2:0 nadigrala kruševački Napredak.

Domaćin je poveo u 17. minutu preko Varge, a pobedu je sat vremena kasnije "overio" Balaž.

Metalac i Partizan sastaće se od 16.00, dok će se naknadno igrati utakmica između Rada i Crvene zvezde.