Košarkašice Srbije ubedljive protiv Kine za plasman u četvrtfinale!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jul.2024, 15:44

Košarkašice Srbije ubedljive protiv Kine za plasman u četvrtfinale!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije obezbedila je plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara, pošto je danas u Lilu pobedila selekciju Kine rezultatom 81:59 (23:17, 22:22, 17:11, 19:9) u meču drugog kola grupe A.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Ivon Anderson sa 15 poena, dok je Maša Janković dodala 13. Tina Krajišnik je zabeležila 12 poena i 11 skokova. U selekciji Kine najbolje su bile Siju Vang i Ksu Han, koje su postigle po 11 poena.

Košarkašice >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Španije su ranije danas u prvom meču drugog kola grupe A pobedile Portoriko rezultatom 63:62.

Prvo mesto na tabeli drži Srbija sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirana Španija. Ove dve selekcije su obezbedile plasman u četvrtfinale OI. Portoriko i Kina imaju po dva boda.

Poslednje, treće kolo u grupi A na programu je trećeg avgusta, a sastaće se Srbija - Španija i Portoriko - Kina.

Janković: Sledi borba sa Španijom za prvo mesto

Košarkašica Maša Janković rekla je posle pobede nad Kinom da sledi borba sa Španijom za prvo mesto u grupi.

"Fenomenalan je osećaj. Svaka devojka je odradila svoj posao i veoma sam ponosna. Imaju dva dominantna centra, koja u prvom poluvremenu nismo toliko zatvorili, ali u drugom smo odradili šta nam je rečeno, koji smo imali plan i zatvorili smo ta dva centra, što je najbitnije i to se pokazalo kao dobro. Uvek smo bili poznati po odbrani, tako dobijali utakmice, nikad napadom. Sledi borba sa Španijom za prvo mesto, veoma bitna utakmica. Nadam se još jednoj pobedi", rekla je za sajt Košarkaškog saveza Srbije Janković, koja je postigla 13 poena (6/8 dvojke) i imala sedam skokova.

Nadija Smailbegović ne krije da je današnja utakmica bila mnogo bolja nego protiv Portorika.

"Posle utakmice protiv Portorika smo imali sastanak, skupile smo se... Nismo dale sve od sebe, nismo pokazale ono pravo, ali jesmo na današnjoj utakmici. Popravile smo dosta stvari. Ta dva meseca tokom kojih smo radili i pripremali se danas su izašli na videlo i to je automatski donelo pobedu. Uvek smo znale da možemo bolje. Kako smo trenirale, tako smo to osećale. Ta utakmica protiv Portorika, da li zato što je prva utakmica, što većina nas debituje To nam je dalo vetar u leđa da pokažemo šta možemo i - idemo u Pariz", zadovoljna je Smailbegović.

Dodala je da je najvažnije da je prvi cilj - plasman u četvrtfinale - ispunjen.

"Veoma sam ponosna. Naravno da je sada lakše, ali gledamo i sledeću utakmicu protiv Španije, koja je takođe bitna, kako zbog samopouzdanja, tako i zbog plasmana. Zato je i ova razlika od velike važnosti i spremamo se za narednu utakmicu", zaključila je Smailbegović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

MAŠA JANKOVIĆ BRZO ZABORAVILA KINU: "Sledi borba sa Španijom za prvo mesto"

Izvor: SrbijaDanas.com, 31.Jul.2024

Srpska košarkašica Maša Janković rekla je posle pobede nad Kinom (81:59) u meču drugog kola grupe A i obezbeđenog plasmana u četvrtfinale Olimpijskih igara da sledi borba sa Španijom za prvo mesto u grupi.

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.