Kaljari nadigrao Bolonju za beg iz crvene zone

Izvor: B92, 14.Jan.2024, 18:06

Kaljari nadigrao Bolonju za beg iz "crvene zone"

Fudbaleri Kaljarija su na domaćem terenu savladali Bolonju, rezultatom 2:1 (1:1), u okviru 20. kola Serije A.

Izabranici Klaudija Ranijerija su do pobede došli posle preokreta.

Kaljari je pobegao iz zone ispadanja i nalazi se na 16. mestu sa 18 bodova, dok je Bolonja ostala na šestom mestu, koje vodi u Evropu sa 32 boda.

Bolonja je bolje ušla u meč i već u 24. minutu došla do vođstva, kada je Austrijanac Stefan Poš pronašao Rikarda Orsolinija, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je rutinski pogodio za 1:0.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, Kaljari je uspeo da dođe do izjednačenja, pogodio je Andrea Petanja na asistenciju Alberta Dosena – 1:1.

Uprkos tome što su gosti imali veći broj šansi, rezultat na poluvremenu je bio izjednačen.

Sredinom drugog dela igre, Kaljari je došao do vođstva, kada je Rikardo Kalafiori neoprezno reagovo u svom kaznenom prostoru i postigao autogol – 2:1.

Do kraja meča domaća ekipa je uspela da se odbrani i dođe do sva tri boda.

U narednom kolu, Kaljari gostuje Frosinoneu, dok Bolonja na "San Siru" igra protiv Milana.

Lacio - Leče 1:0 (0:0)