Izvor: B92, 28.Sep.2013, 22:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KK: Partizan pobedio CSKA
Hokejaški klub Partizan savladao je u drugom kolu Kontinental kupa u Beogradu ekipu CSKA iz Sofije rezultatom 5:3.
'Crno-beli' su odigrali mnogo kvalitetnije u odnosu na prvo kolo, proradio je i napad, pa je trijumf sasvim zasluženo pripao domaćinu turnira.
U pobedi su se najviše istakli sjajni kapiten Marko Milovanović sa tri, odnosno Nenad Raković sa dva pogotka. Strelci za bugarski tim bili su Viktor Štefaneh, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Juraj Dušička i Anders Jonson.
Partizan je krenuo znatno odlučnije nego prethodne večeri protiv estonskog Vikinga. Posle dve odlične šanse Milovanovića i Ogrizovića u uvodnih pet minuta, Raković u devetom minutu koristi dodavanje kapitena Milovanovića i u ’pauer pleju’ dovodi Partizan u vođstvo. Posle toga CSKA je pokušao da preuzme inicijativu, ali su ’crno-beli’ bili opasniji rival pošto su odlično odgavarali kontranapadima koje, ipak, nisu uspevali da realizuju.
I u drugom periodu sličan odnos snaga na ledu. Partizan je nastavio da bude konkretniji rival, ali je neopreznost u 24. minutu donela Bugarima izjednačenje, u momentima kada je domaći tim imao igrača više, a strelac je bio Štefaneh. Ipak, nova brojčana prednost Partizanu donela je i novu rezultatsku. Filipović je u 29. minutu odlično prošao po levoj strani, ušao u sredinu, a odbitak golmana Mihajlova u gol sproveo Milovanović.
Poslednji period gosti iz Sofije otvaraju pogotkom pošto je Dušička posle stotinu sekundi igre krunisao odličnu polukontru. Ipak, ’crno-beli’ se brzo oporavljaju i sa dva pogotka Rakovića i Milovanovića u samo tridesetak sekundi stižu do ogromnog vođstva u 45. minutu. Međutim, i gosti vrlo brzo odgovaraju i preko Jonsona donose neizvesnost, samo minut kasnije. U finišu su pokušali da stignu i do produžetka, u poslednjem minutu povukli su i golmana, ali je gol viđen samo još u njihovoj mreži, a strelac je ponovo bio kapiten Milovanović.
U prvom meču drugog kola sastali su se ekipe Viking Sporta iz Talina i Bipolo Vitorije, a bolji je bio tim estonski tim rezultatom 5:2, pa ih sada samo eventualni ubedljiv poraz od CSKA u poslednjem kolu može sprečiti da osvoje turnir i ne plasiraju se u narednu rundu Kontinental kupa. Taj meč na programu je u nedelju od 16 časova, dok se na zatvaranju turnira sastaju Partizan i Bipolo Vitorija.
Pobednik turnira igraće od 18. do 20. oktobra u drugoj rundi Kontinental kupa protiv ekipa HYS iz Haga, letonske Džuniors Rige i domaćina turnira, britanskih Notingem Pantersa.
Kontinental kup: Trijumf Partizana protiv "armejaca", Estonci blizu druge runde
Izvor: Sportal.rs, 28.Sep.2013
Hokejaški klub Partizan savladao je u drugom kolu Kontinental kupa u Beogradu ekipu CSKA iz Sofije rezultatom 5:3 (1:0,1:1,3:2).





