Izvor: RTS, 21.Sep.2011, 13:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još se navikavamo da smo najbolji
Nije se ništa promenilo, najgore je što još nemam utisak da smo najbolji u Evropi. Bez obzira na sve što se događa, uopšte nemam osećaj te dimenzije. Nadam se da će to da se usadi što pre, jer zbog toga sve ovo i radimo. Sad se osećamo pobednicima, rekao je u intervjuu za domaće medije selektor srpskih odbojkaša Igor Kolaković.
Otišli su tiho, skoro neprimetno na prvenstvo, a vratili se kao evropski šampioni. U Srbiji navijači još slave odbojkaške heroje koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Beču napravili neverovatan podvig, osvojivši zlatnu medalju na kontinentalnom šampionatu.
Ako je suditi prema rečima selektora reprezentacije Igora Kolakovića, i oni sami se navikavaju na činjenicu da su zaseli na evropski odbojkaški tron. U intervjuu za Sportski žurnal Kolaković je rekao da se još ništa nije promenilo u samom timu.
"Nije se ništa promenilo, najgore je što još nemam utisak da smo najbolji u Evropi. Bez obzira na sve što se događa, uopšte nemam osećaj te dimenzije. Nadam se da će to da se usadi što pre, jer zbog toga sve ovo i radimo. Sad se osećamo pobednicima", rekao je Kolaković.
Selektor "orlova" pomenuo je da je jedan od najtežih mečeva u Beču bio onaj protiv Slovenije zbog velikog rivaliteta dva tima, a da su utakmice koje su došle kasnije psihološki bile lakše.
Kolaković je rekao da je najponosniji na četvrtfinalnu pobedu protiv Francuske.
"Najzadovoljniji sam trijumfom protiv Francuske u četvrtfinalu, mada će to biti nelogično. Morali smo da ih pobedimo, jer smo ranije taj dan označili 'Danom D'. Bilo je izuzetno teško u psihološkom i nekom drugom smislu. Protiv Rusa je već bilo lakše, bar za ekipu, nismo bili favoriti i nismo imali šta da izgubimo", zaključio je Kolaković.








