Igrači i navijači Nanta odali počast Sali

Izvor: RTS, 10.Feb.2019, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Igrači i navijači Nanta odali počast Sali

Hiljade navijača francuskog fudbalskog kluba Nant okupilo se na gradskom stadionu da bi odali poštu Emilijanu Sali, 28-godišnjem argentiskom napadaču koji je nedavno poginuo u avionskoj nesreći iznad Lamanša, na putu za Kardif gde je trebalo da nastavi karijeru.
Igrači Nanta izašli su na teren pred današnju utakmicu s Nimom u crnim dresovima sa Salinim imenom na leđima, dok je, kako javlja Asošiejted >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pres, 37.000 navijača pevalo "La, la, la, la, la, la, la, la, Em-il-ia-no", da bi se zatim čuo jednominutni aplauz.
Potom se na događaju koji je prenošen na svim stadionima prve dve francuske lige, ponovo čula pesma, s drugim refrenom: "Emiliano Sala, Emiliano, Emiliano, Emiliano Sa-la'''', u čast igrača za njegov nesebičan angažman tokom karijere u Nantu, Kanu i Bordou, klubu u kojem je prvo počeo karijeru u Fransukom pre devet godina. 
Sudija je kasnije ponovo prekinuo igru, posle devet minuta, s obzirom da je devet bio broj dresa Sale, čije su ime navijači ponovo uzvikivali i aplaudirali, a koji je u njegovu čast Nant povukao. 
Pre utakmice ogroman transparent sa Salinim likom bio je raširen na centru terena, a na velikom ekranu na stadionu prikazani su svih 48 golova koje je Argentinac psotigao u 113 utakmice za Nant.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.