Izvor: RTS, 06.Jun.2019, 23:24

Holandija drugi finalista Lige nacija

Reprezentacija Holandije drugi je finalista Lige nacija, pošto su u polufinalu savladali sekelciju Engleske nakon produžetaka sa 3:1. Holanđani će se u finalu sastati sa Portugalijom.
Veoma uzbudljiv meč odigran je na stadionu "Alfonso Enrikes" u Gimaraešu, a pobednik nije bio poznat nakon 90 minuta.

Engleska je povela golom Rašforda u 32. minutu. Napadač Junajteda precizno je izveo jedanaesterac >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koji je skrivio štoper Holandije De Liht.
Kapiten Ajaksa iskupio se golom u 73. minutu za izjednačenje Holandije. Odlično je maldi defanzivac skočio nakon kornera i glavom loptu smestio iza leđa Pikforda.
Na startu prvog produžetka veliku priliku propustio je Depaj, ali je na odbitak naleteo Promes i smestio loptu u mrežu za vođstvo Holanđana.
Konačnih 3:1 postavio je ponovo Promes, ovoga puta na asistenciju Depaja, nakon velike greške odbrane Engleske koja je poklonila loptu protivniku u svom šesnaestercu.
Holandija se pobedom plasirala u finale Lige nacija, gde će se sastati sa domaćinom takmičenja, ekipom Portugala u Gimaraešu. Portugal je u drugom polufinalu savladao Švajcarsku sa 3:1.