Goleada na Gudisonu u režiji Sigurdsona i Kejna

Izvor: B92, 16.Apr.2021, 22:55

Goleada na "Gudisonu" u režiji Sigurdsona i Kejna

Everton i Totenhem odigrali su 2:2 (1:1), u prvom meču 32. kola engleske Premijer lige.

Po dva gola postigli su Gilfi Sigurdson i Hari Kejn.

Totenhem je na sedmom mestu sa 50, dok je Everton na osmom sa 49 osvojenih bodova.

Totenhem je prvi stigao do prednosti u 27. minutu.

Strelac je bio Hari Kejn, koji je preciznim udarcem matirao Džordana Pikforda.

Tri minuta kasnije, Regilon pravi penal, koji u 31. minutu realizuje Sigurdson. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Everton je do kraja prvog poluvremena imao još dve prilike – prvo je Loris odlično odbranio udarac Hamesa Rodrigesa, pa je Godfri bio neprecizan iz dobre pozicije.

Na startu drugog poluvremena Pikford brani dobar udarac Sona, a u 57. minutu Aldervejld pogađa stativu.

Evertonu je poništen gol u 60. minutu zbog ofsajda, da bi u 62. minutu Sigurdson doneo prednost "karamelama" na asistenciju Kolmana.

Izjednačio je Kejn u 69. minutu, a do kraja meča su Rišarlison i Kejn imali po jednu dobru priliku, ali se mreže više nisu tresle.