Fudbaleri Reala pobedili Rajo Valjekano

Izvor: Beta, 24.Maj.2023, 22:26

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Rajo Valjekano sa 2:1, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.Real je poveo u 31. minutu golom Karima Benzeme, a izjednačio je Raul de Tomas u 84. minutu. Pobedu domaćima doneo je Rodrigo u 89. minutu.Fudbaleri Reala i njihovi saigrači sa rezervne klupe, izašli su na teren uoči utakmice obučeni u dresove sa brojem 20, koji nosi njihov saigrač Vinisijus Žunior u znak podrške posle brojnih uvreda na rasnoj osnovi koje je u poslednje vreme dobijao.Brazilac nije igrao, a uoči utakmice izašao je da pozdravi navijače i saigrače. On je utakmicu gledao iz svečane lože zajedno sa predsednikom kluba Florentinom Peresom.U 20. minutu navijači su aplaudirali i uzvikivali Vinisijusovo ime, a 22-godišnji Brazilac je ustao i pozdravio ih.Ispred stadiona "Santjago Bernabeu", mnogi navijači ostavljali su poruke protiv rasizma i podrške za Vinisijusa. Na tribini iza gola razvijen je transparent "Svi smo mi Vinisijus. Dosta".Real je večeras ostvario 23. pobedu u ligi i drugi je na tabeli sa 74 boda, 11 manje od novog šampiona Barselone. Rajo Valjekano je posle 14. poraza 11. na tabeli sa 46 bodova.U ostalim utakmicama Elče je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Sevilje, a Viljareal je ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.