Izvor: RTS, 30.Okt.2022, 18:22

Fjorentina u devedesetom savladala Speciju

Fudbaleri Fjorentine slavili su protiv Specije sa 2:1 (1:1) u utakmici 12. kola italijanskog Kalča. Pobedonosni gol postigli su u 90. minutu.
Fjorentina je tokom čitavog meča bila bolji rival i zasluženo je slavila protiv borbenog domaćina i upisala preko potrebnu pobedu.

Već je u drugom minutu meča Specija zapretila preko Gjasija ali je Teraćano dobro reagovao i zaustavio njegov pokušaj. Kristijano Biragi je u 14. minutu iz kornera uputio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odličan centaršut a Nikola Milenković je najbolje skočio i iz peterca matirao Dragovskog.
Četiri minuta kasnije Luka Jović je imao fenomenalnu šansu ali je pogodio samo stativu, kazna za njegov promašaj usledila je u 35. minutu kada je Nzala posle odbitka poslao loptu u mrežu. Do poluvremena nije bilo promene rezultata.
U drugom poluvremenu nastavile su da se nižu šanse za "Violu" ali je domaćin uspešno odolevao. U 82. minutu nakon VAR snimka Dimitrios Nikolau je zbog nesmotrenog starta zaradio crveni karton.
Presing gostiju isplatio se u 90. minutu kada je Kabral posle odbitka ugurao loptu u mrežu domaćina. Fjorentina se ovom pobedom popela na 12. poziciju.Serija A, 12. kolo:

Napoli - Sasuolo 4:0
Leče - Juventus 0:1
Inter - Sampdorija 3:0
Empoli - Atalanta 0:2
Kremoneze - Udineze 0:0
15.00 Specija - Fjorentina 1:2