Izvor: B92, 12.Mar.2023, 20:48

"Farmaceuti" odneli bodove iz Bremena VIDEO

Fudbaleri Verdera i Bajera iz Leverkuzena odigrali su uzbudljiv susret u 24. kolu Bundeslige

Slavio je Bajer kao gost sa 3:2 (1:1) i tako stigao do desete pobede u sezoni.

Time su se samo učvrstili u sredini tabele Bundeslige, a ovo im je bio drugi uzastopni trijumf pošto su nedavno savladali i Hertu sa 4:1.

Verder je poveo golom Martina Dukša u 30. minutu, na asistenciju Niklasa Fulkruga.

Nije prošlo mnogo, svega četiri minuta kada je Bajer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stigao do izjednačenja.

Strelac u 34. minutu za "farmaceute" bio je Holanđanin Mičel Baker.

U drugom delu, totalni preokret, prvo je u 56. minutu još jedan Holanđanin, Žeremi Frimpong zatresao mrežu ekipe iz Bremena.

Kada je Čeh Adam Hlozek u 83. minutu pogodio za 1:3 bilo je jasno da će Verder pretrpeti 12. poraz.

Do kraja je domaćin uspeo samo da ga ublaži, a strelac za konačnih 2:3 bio je reprezentativac Niklas Fulkrug i to iz penala u 86. minutu.