Everton oteo Votfordu trenera, strelca i bodove!

Izvor: Mondo, 11.Dec.2018, 00:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gost na Gudisonu imao pobedu "u džepu", ali su karamele u 96. minutu ipak izborile remi!

Posle trenera Marka Silve, Everton je "oteo" Votfordu napadača i strelca, a u sudijskoj nadoknadi i bodove!

Nakon dramatičnih pet minuta, u kojima smo videli dva pogotka i promašen penal, Votford je stigao do preokreta i imao tri boda u džepu. Tako je bilo sve do do 96. minuta, kada je Dinj iz "slobodnjaka" obradovao "Gudison park":

Everton - Votford 2:2 >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

Marko Silva stigao je letos na klupu Evertona, ali su pregovori počeli šest meseci ranije, bez znanja Votforda, tako da je rastanak bio buran, a navijači njegovog bivšeg kluba i u ponedeljak su pokazali šta misle o Portugalcu. Učinili su to transparentom sa njegovim imenom i crtežom zmije umesto slova S.

Posle Silve, ka Gudisonu se letos uputio i Brazilac Rišarlison i upravo on postigao je vodeći pogodak za Everton. "Karamele" su odigrale akciju u šesnaestercu gostiju, ni pomoćni ni glavni sudija nisu videli da je Volkot u ofsajdu dirao loptu pored Gomeša i ona je stigla do Rišarlisona, koji pogađa mrežu svog bivšeg kluba za vođstvo Evertona.

Više od sata igre verovalo se da će taj gol odlučiti poslednji meč 16. kola Premijer lige. Međutim...

U 63. minutu usledilo je "ludilo" na Gudisonu posle kojeg je profitirao Votford.

Gosti su stigli do izjednačenja uz mnogo sreće, jer se lopta poslije udarca Pereire odbila od stativu, a potom od defanzivca domaćih Kolmena i završila u mreži. Samo tri minuta kasnije dogodio se pravi šok na Gudisonu. Dukure je posle centaršuta nadskočio nesrećnog Kolmena i preokrenuo na 2:1.

U samo pet minuta mogli smo da vidimo i treći pogodak. Kabesele je oborio Jerija Minu, ali Forster je nogom odbranio šut Sigurdsona sa bele tačke, po sredini gola i tako sačuvao svoju mrežu!

Samo 60 sekundi delilo je potom Votford od prve pobede protiv Evertona na Gudisonu u istoriji, ali je Lukas Dinj iz slobodnjaka sa dvadesetak metara u šestom minutu sudijske nadoknade zatresao mrežu i doneo bod "karamelama".